Új hírek Rogerről

2014.03.14

Federer elődöntős Indian Wells-ben

Roger Federer 1 óra 9 perc alatt 7:5, 6:1-re legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont az Indian Wellsben zajló férfi tenisztornán, így bejutott az elődöntőbe. A svájci a legjobb négy között a korábban Rafael Nadalt is legyőző Olekszandr Dolgopolovval mérkőzik, aki ezúttal Milos Raonicot győzte le, és életében először készülhet elődöntőre ATP 1000-es tornán.

Federer párosban is elődöntőre készülhet: Stanislas Wawrinkával az oldalán a második kiemelt Alexander Peya, Bruno Soares osztrák, brazil páros ellen játszik a folytatásban.

4/6 hálónál megnyert pont

Federer a mai győzelmével jövőhéttől már biztos hogy legalább 5.-dik lesz a világranglistán. Ahhoz hogy 4.-dik legyen a meg kell nyernie a tornát a svájcinak.

Összefoglaló videó a mérkőzésről:

Facebook TwitThis IWIW Google Digg del.icio.us MySpace
Dátum: 2014.03.14 07:55:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.13

Federer egyéniben negyeddöntős, párosban elődöntős Indian Wells-ben

Federer és Haas már úgy ismerik egymást, mint a rossz pénzt, hiszen a kaliforniai versenyen találkoztak 16. alkalommal egymással. A svájci fölénye vitathatatlan, mai párharcukat megelőzően 12–3-ra vezetett kettejük örökmérlegében, a különbség pedig tovább nőtt a felek között.
Az első játszma közepén sorozatban három játékot nyert a fogadó, abból kettőt Federer, aki a második szettben is elvette egyszer a német teniszező szervagémjét, így szűk másfél óra alatt kiharcolta a továbbjutást.
A tornát korábban négyszer megnyerő Federer a legjobb nyolc között azzal a Kevin Andersonnal találkozik, aki ötödször vert meg top 10-es játékost – áldozata ezúttal az idei Australian Open-győztes Stanislas Wawrinka volt.

Wawrinka számára azonban nem ért még véget az Egyesült Államokban zajló verseny, hiszen Federerrel párosban bejutottak az elődöntőbe, miután szuper tie-breakben legyőzték a Leander Paes, Radek Stepanek kettőst.

1.kép: Wawrinka a Twitterén:
"Páros mérkőzésünk után végül megtaláltam Rogert a liftben"
2.kép: Roger a Twitteren: (miután megnyerte az egyéni mérkőzését)
"A mérkőzés után"
3.kép: Roger a Twitteren:
"Pihenek mielőtt elkezjdük a páros mérkőzésünket Wawrinkával"
4.kép: BNP Paribas Open hivatalos Twittere:
"Roger Federer vicces kedvében van miután megnyerte a mérkőzését"
Dátum: 2014.03.11 10:55:55 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.11

Federer egyéniben és párosban is két rövidítésben nyert

Roger Federer továbbjutott az Indian Wellsben zajló kemény pályás férfi tenisztorna harmadik fordulójában. A hetedikként kiemelt svájci az orosz Dmitriy Tursunov-ot ejtette ki

A négyszeres győztes Federer mindkét játszmában rövidítésre kényszerült a huszonhetedik helyen kiemelt Turszunov ellen. Az orosz játékos kiváló teljesítménnyel rukkolt elő, de így sem tudott szettet rabolni a korábbi világelsőtől. A svájci a következő fordulóban a Tommy Haas ellen fog majd játszani.

(nemzetsport)

Federer páros mérkőzésén Wawrinka-val szintén két rövidétésben jutott tovább. Federer/Wawrinka páros következő ellenfele Paes/Stepanek kettős lesz.

Federer (svájci, 7.)–Tursunov (orosz, 27.) 7:6, 7:6

Federer R./Wawrinka S.- Gulbis E./Raonic M. 7:6 7:6

Federer mérkőzéslabdája Tursunov ellen:

Dátum: 2014.03.11 10:32:16 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.09

Federer 2 játszmában nyert Mathieu ellen Indian Wells-ben

Roger Federer elhozta jó formáját Indian Wellsbe is. Az ellenfele Paul-Henri Mathieu volt akit 6:2 7:6-ra legyőzött a svájci klasszis első egyéni mérkőzésén a BNP Paribas Open-en.

2004,2005,2006 és 2012-es év bajnokának ez volt a 43-dik győzelme Indian Wells-ben és a 284.-dik ATP World Tour Masters 1000 győzelme.
Federer 3 break-es és 9 ásszal legyőzte a franciát.

Federer következő ellenfele a 3.fordulóban Dmitry Tursonuv lesz.
Páros mérkőzésen, a Djokovic/Krajinovic párost legyőző Gulbis/Ranonic kettős ellen kell Federer/Wawrinka párosnak játszania.

Federer és Wawrinka párosban tovább jutott

A férfiaknál bemutatkozott Stanislas Wawrinka és Roger Federer is, igaz, egyelőre csak párosban: a svájci kettős 18 hónap után állt újra össze, és izgalmas meccsen, 6:2, 6:7, 10–6-ra győzve jutott túl a Bopanna, Kuresi indiai, pakisztáni duón. Ellenfelük a következő fordulóban Novak Djokovics is lehet, aki a szabadkártyás Filip Krajinoviccsal gyürkőzik neki az első körnek.

"Nagyon boldogok vagyunk, hogy ma győztünk és így adtunk magunknak még legalább egyel több mérkőzést mérkőzést"-mondta Federer

Federer mai Twitter üzenetei Indian Wells-ből

1. kép: "Megnéztem az Indian Wells új stadionját."

2. kép: "Nagyon jó ide visszatérni. Szeretek itt lenni."
Dátum: 2014.03.05 16:31:38 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.01

Federer mai Twitter üzenete

Federer ma a Twitteren:
"Csodálatos hetem volt itt Dubaiban, köszönöm mindenkinek akik ezt a hetet különlegessé tették. A közönség teljesen elvarázsolt"

Federer mai második Twitter üzenete:
"Köszönöm a kedves twitteléseket és a bátorításokat"

Federer mai harmadik Twitter üzenete:
"Az apukám most épp ezt az üzenetet küldte: amikor veszítesz, az út végtelen, de amikor győzöl, az idő elszáll"
Dátum: 2014.03.01 22:53:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.01

Federer 6-szor is bajnok Dubaiban

Roger Federer pályafutása hatodik Dubai-ban aratott győzelmét szerezte meg, miután a döntőben szetthátrányból fordítva tudott nyerni a cseh Berdych ellen.

A mérkőzést a svájci kezdte jobban, 1-1-nél breakelőnybe került, ám Berdych-nek rögtön sikerült egalizálnia az állást, sőt, zsinórban négy játékot nyerve 5-2-es előnyre tett szert. Federer ezt követően még tudott nyerni egy játékot, de utána Berdych gond nélkül kiszerválta a játszmát.

A második játszma gyakorlatilag az első tükörképe volt: Berdych került előnybe a szett elején majd Federer egyenlített. 5-4-es Berdych vezetésnél Federer a játszma megnyeréséért fogadott, ami sikerült is neki, így következhetett a döntő játszma. A harmadik szettben Berdych rögtön bajba került a saját adogatásánál, Federer három breaklabdához jutott. Ezeket hárítani tudta a cseh játékos és megfordította a gémet, a következő adogatása során azonban már nem kerülhette el a sorsát: Federer breakelni tudott és elhúzott 4-1-re. 5-2-es vezetésénél Federer fogadóként két meccslabdához is jutott, a találkozót viszont csak adogatóként sikerült befejeznie – a svájci két perc híján két óra alatt 3-6, 6-4, 6-3-ra nyerte a döntőt.

Roger Federer pályafutása során hatodszor nyert tornát Dubai-ban. Mostani sikerét megelőzően legutóbb tavaly a hallei füves pályás tornán bizonyult legjobbnak, ahol szintén hatodik győzelmét aratta. Győzelmének köszönhetően Federer 465 830$-t és 500 ranglistapontot szerzett, ezzel azonban még nem lép előrébb a világranglistán. Berdych ugyan csak megvédte a tavalyi pontjait, de Juan Martin Del Potroval így is helyet cserél majd a holnapi frissítés alkalmával. A cseh játékos múlt héten 16 hónapos tornagyőzelem nélküli időszakot tört meg rotterdami sikerével, Dubai-ban pedig a 300 pontja mellé 210 020$-t keresett.

Végeredmény:
Federer – Berdych – 3-6, 6-4, 6-3

(forrás: teniszvilag)

Dátum: 2014.03.01 19:48:35 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.28

Federer szetthátrányból fordított Djokovic ellen

Roger Federer győzelmével zárult a Dubai-ban zajló ATP 500-as verseny második elődöntője. A svájci az első játszma elvesztése után tudott magasabb fokozatra kapcsolni, és 3-6, 6-3, 6-2 arányban legyőzte ellenfelét. Az első elődöntő győztese Berdych lett.

Roger Federer legutóbb 18 hónapja a Western & Southern Open döntőjében tudta legyőzni szerb riválisát, Dubai-ban viszont régi önmagát idézve, ihletetten játszott, ezzel megakadályozta Djokovicot pályafutása 550. mérkőzésgyőzelmének elérésében.

Djokovic tíz nyerő ütésének köszönhetően 35 perc alatt szettelőnybe került, a második játszmában pedig fej fej mellett haladtak a felek 3-2-es Federer vezetésig, mikor is szokatlan módon eleredt az eső az Emírségekben. Ezt a nem hétköznapi történést leginkább Federer bánta, mivel 0/30-a volt Djokovic adogatásánál, aki láthatóan sem fejben, sem pedig fizikálisan nem volt a toppon. Az esőszünet azonban nem zökkentette ki a svájcit a ritmusából, elvette ellenfele adogatását, majd – a játszma során 93%-ban pontot nyerve az első adogatásai mögött – megnyerte a második szettet.

A döntő játszma első játékát Novak Djokovic két fonák rontásnak köszönhetően odaajándékozta ellenfelének, majd a következő játékban 15/40-ről nem sikerült visszabreakelnie, így Federer 2-0-ás előnyt alakított ki. 3-1-nél aztán végképp eldőlt minden: Djokovic ismét elveszítette az adogatójátékát, és bár 5-2-es Federer vezetésnél kis híján csökkenteni tudta hátrányát, a svájci végül kiszerválta a mérkőzést.
Federer (svájci, 4.)–Djokovics (szerb, 1.) 3:6, 6:3, 6:2

Mérkőzés egyik legszebb labdamenete:

Dátum: 2014.02.28 19:53:59 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.28

Federer az elődöntőben

Roger Federer két szettben 6:2 6:2 legyőzte Lukas Rosolt a dubai kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében.

Roger Federer közönségcsalogató meccsel jutott elődöntőbe. Ellenfele, Lukas Rosol bátran játszott, vezetett is 2-0-ra, de innentől Federer ideje következett. 58 perc alatt, simán nyerte a mérkőzést, amely számos látványos labdamenetet hozott. Roger ellenfele az elődöntőben Novak Djokovic lesz, akinek Mikhail Youzhny betegsége miatt ma nem kellett pályára lépnie.

Dátum: 2014.02.28 09:15:19 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.27

Federer nyilatkozata a Stepanek elleni meccse után

"Kezdtem rájönni a meccs folyamán, hogy mit csinálok rosszul. Talán amit rosszul csináltam az volt hogy keveset akartam játszani az alapvonalon. Ezért is nem ütöttem olyan sokat és ezért nem voltam olyan agresszív amilyen akartam lenni. Nem találtam meg a jó egyensúlyt a támadás és védekezés között."

"Ezért késtem le a labdákat, de ezzel tudtam egy kis energiát spórolni amit pozitívumként tudtam kihasználni a mérkőzésen. Radek nagyon jó munkát végzett, nagy nyomást helyezett rám. Egy nagyon nehéz mérkőzés volt. Nagyon jó hogy túléltem ezt a találkozót" -mondta Federer
Dátum: 2014.02.27 10:29:46 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.27

Federer 3 szettben nyert Stepanek ellen

Roger Federer 6:2, 6:7, 6:3-ra nyert Radek Stepánek ellen a dubai tenisztorna 2. fordulójában.

A papírforma szerinti találkozók után aztán majdnem a “hazai” pályán versenyző Roger Federer gondoskodott a meglepetésről. A svájci közönségkedvenc – akinek Dubajban is van rezidenciája – a kiesés szélére sodródott azzal, hogy Radek Stepanek ellen a könnyedén megnyert első szett után tie breakben elbukta a másodikat, majd a döntő játszmában többször is csak egy labdára volt a 0-3-as játékállástól. A páros Grand Slam bajnok cseh játékosnak még a 3-1-es vezetéshez is voltak bréklabdái. Federer azonban minden helyzetből visszajött, és 5-2-nél adogatóként két meccslabdához jutott. Itt még enyhe szívbajt hozott rajongóira, mert elbukta a gémet, a következőt viszont megnyerte, és végül megszerezte a győzelmet, a közönség nagy ovációja közepette.

Dátum: 2014.02.27 09:58:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA