Új hírek Rogerről

2014.03.08

Federer és Wawrinka párosban tovább jutott

A férfiaknál bemutatkozott Stanislas Wawrinka és Roger Federer is, igaz, egyelőre csak párosban: a svájci kettős 18 hónap után állt újra össze, és izgalmas meccsen, 6:2, 6:7, 10–6-ra győzve jutott túl a Bopanna, Kuresi indiai, pakisztáni duón. Ellenfelük a következő fordulóban Novak Djokovics is lehet, aki a szabadkártyás Filip Krajinoviccsal gyürkőzik neki az első körnek.

"Nagyon boldogok vagyunk, hogy ma győztünk és így adtunk magunknak még legalább egyel több mérkőzést mérkőzést"-mondta Federer

Federer mai Twitter üzenetei Indian Wells-ből

1. kép: "Megnéztem az Indian Wells új stadionját."

2. kép: "Nagyon jó ide visszatérni. Szeretek itt lenni."
Dátum: 2014.03.05 16:31:38 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.01

Federer mai Twitter üzenete

Federer ma a Twitteren:
"Csodálatos hetem volt itt Dubaiban, köszönöm mindenkinek akik ezt a hetet különlegessé tették. A közönség teljesen elvarázsolt"

Federer mai második Twitter üzenete:
"Köszönöm a kedves twitteléseket és a bátorításokat"

Federer mai harmadik Twitter üzenete:
"Az apukám most épp ezt az üzenetet küldte: amikor veszítesz, az út végtelen, de amikor győzöl, az idő elszáll"
Dátum: 2014.03.01 22:53:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.01

Federer 6-szor is bajnok Dubaiban

Roger Federer pályafutása hatodik Dubai-ban aratott győzelmét szerezte meg, miután a döntőben szetthátrányból fordítva tudott nyerni a cseh Berdych ellen.

A mérkőzést a svájci kezdte jobban, 1-1-nél breakelőnybe került, ám Berdych-nek rögtön sikerült egalizálnia az állást, sőt, zsinórban négy játékot nyerve 5-2-es előnyre tett szert. Federer ezt követően még tudott nyerni egy játékot, de utána Berdych gond nélkül kiszerválta a játszmát.

A második játszma gyakorlatilag az első tükörképe volt: Berdych került előnybe a szett elején majd Federer egyenlített. 5-4-es Berdych vezetésnél Federer a játszma megnyeréséért fogadott, ami sikerült is neki, így következhetett a döntő játszma. A harmadik szettben Berdych rögtön bajba került a saját adogatásánál, Federer három breaklabdához jutott. Ezeket hárítani tudta a cseh játékos és megfordította a gémet, a következő adogatása során azonban már nem kerülhette el a sorsát: Federer breakelni tudott és elhúzott 4-1-re. 5-2-es vezetésénél Federer fogadóként két meccslabdához is jutott, a találkozót viszont csak adogatóként sikerült befejeznie – a svájci két perc híján két óra alatt 3-6, 6-4, 6-3-ra nyerte a döntőt.

Roger Federer pályafutása során hatodszor nyert tornát Dubai-ban. Mostani sikerét megelőzően legutóbb tavaly a hallei füves pályás tornán bizonyult legjobbnak, ahol szintén hatodik győzelmét aratta. Győzelmének köszönhetően Federer 465 830$-t és 500 ranglistapontot szerzett, ezzel azonban még nem lép előrébb a világranglistán. Berdych ugyan csak megvédte a tavalyi pontjait, de Juan Martin Del Potroval így is helyet cserél majd a holnapi frissítés alkalmával. A cseh játékos múlt héten 16 hónapos tornagyőzelem nélküli időszakot tört meg rotterdami sikerével, Dubai-ban pedig a 300 pontja mellé 210 020$-t keresett.

Federer szetthátrányból fordított Djokovic ellen

Roger Federer győzelmével zárult a Dubai-ban zajló ATP 500-as verseny második elődöntője. A svájci az első játszma elvesztése után tudott magasabb fokozatra kapcsolni, és 3-6, 6-3, 6-2 arányban legyőzte ellenfelét. Az első elődöntő győztese Berdych lett.

Roger Federer legutóbb 18 hónapja a Western & Southern Open döntőjében tudta legyőzni szerb riválisát, Dubai-ban viszont régi önmagát idézve, ihletetten játszott, ezzel megakadályozta Djokovicot pályafutása 550. mérkőzésgyőzelmének elérésében.

Djokovic tíz nyerő ütésének köszönhetően 35 perc alatt szettelőnybe került, a második játszmában pedig fej fej mellett haladtak a felek 3-2-es Federer vezetésig, mikor is szokatlan módon eleredt az eső az Emírségekben. Ezt a nem hétköznapi történést leginkább Federer bánta, mivel 0/30-a volt Djokovic adogatásánál, aki láthatóan sem fejben, sem pedig fizikálisan nem volt a toppon. Az esőszünet azonban nem zökkentette ki a svájcit a ritmusából, elvette ellenfele adogatását, majd – a játszma során 93%-ban pontot nyerve az első adogatásai mögött – megnyerte a második szettet.

A döntő játszma első játékát Novak Djokovic két fonák rontásnak köszönhetően odaajándékozta ellenfelének, majd a következő játékban 15/40-ről nem sikerült visszabreakelnie, így Federer 2-0-ás előnyt alakított ki. 3-1-nél aztán végképp eldőlt minden: Djokovic ismét elveszítette az adogatójátékát, és bár 5-2-es Federer vezetésnél kis híján csökkenteni tudta hátrányát, a svájci végül kiszerválta a mérkőzést.
Federer (svájci, 4.)–Djokovics (szerb, 1.) 3:6, 6:3, 6:2

Mérkőzés egyik legszebb labdamenete:

Dátum: 2014.02.28 19:53:59 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.28

Federer az elődöntőben

Roger Federer két szettben 6:2 6:2 legyőzte Lukas Rosolt a dubai kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében.

Roger Federer közönségcsalogató meccsel jutott elődöntőbe. Ellenfele, Lukas Rosol bátran játszott, vezetett is 2-0-ra, de innentől Federer ideje következett. 58 perc alatt, simán nyerte a mérkőzést, amely számos látványos labdamenetet hozott. Roger ellenfele az elődöntőben Novak Djokovic lesz, akinek Mikhail Youzhny betegsége miatt ma nem kellett pályára lépnie.

Dátum: 2014.02.28 09:15:19 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.27

Federer nyilatkozata a Stepanek elleni meccse után

"Kezdtem rájönni a meccs folyamán, hogy mit csinálok rosszul. Talán amit rosszul csináltam az volt hogy keveset akartam játszani az alapvonalon. Ezért is nem ütöttem olyan sokat és ezért nem voltam olyan agresszív amilyen akartam lenni. Nem találtam meg a jó egyensúlyt a támadás és védekezés között."

"Ezért késtem le a labdákat, de ezzel tudtam egy kis energiát spórolni amit pozitívumként tudtam kihasználni a mérkőzésen. Radek nagyon jó munkát végzett, nagy nyomást helyezett rám. Egy nagyon nehéz mérkőzés volt. Nagyon jó hogy túléltem ezt a találkozót" -mondta Federer
Dátum: 2014.02.27 10:29:46 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.27

Federer 3 szettben nyert Stepanek ellen

Roger Federer 6:2, 6:7, 6:3-ra nyert Radek Stepánek ellen a dubai tenisztorna 2. fordulójában.

A papírforma szerinti találkozók után aztán majdnem a “hazai” pályán versenyző Roger Federer gondoskodott a meglepetésről. A svájci közönségkedvenc – akinek Dubajban is van rezidenciája – a kiesés szélére sodródott azzal, hogy Radek Stepanek ellen a könnyedén megnyert első szett után tie breakben elbukta a másodikat, majd a döntő játszmában többször is csak egy labdára volt a 0-3-as játékállástól. A páros Grand Slam bajnok cseh játékosnak még a 3-1-es vezetéshez is voltak bréklabdái. Federer azonban minden helyzetből visszajött, és 5-2-nél adogatóként két meccslabdához jutott. Itt még enyhe szívbajt hozott rajongóira, mert elbukta a gémet, a következőt viszont megnyerte, és végül megszerezte a győzelmet, a közönség nagy ovációja közepette.

Dátum: 2014.02.27 09:58:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.25

Könnyed első fordulós győzelem Federernek

A Dubai Duty Free Tennis Championships első játéknapján a legmagasabban rangsorolt pályára lépő játékos a negyedik kiemelt Federer volt, aki két sima játszmában, 6-1, 6-4-re legyőzte a német Benjamin Beckert.

Federer pályafutása során már öt alkalommal nyert tornát Dubaiban, Becker ellen aratott győzelmével pedig 38-5-re módosította a tornán mutatott mérlegét. Az alig több, mint egy órán keresztül tartó mérkőzésen Federer három alkalommal is elvette ellenfele adogatását, saját szervái mögött pedig 76%-ban szerzett pontot, így egyáltalán nem meglepő az eredmény. Federer a közönség szórakoztatásáról is gondoskodott, a második játszma folyamán egy Becker átemelést utolérve háttal ellenfelének a két lába között ütött egy visszaemelést, ami pályára esett és Becker kiszorított helyzetből végül elveszítette a pontot.
(Forrás: teniszvilag.com)

Az a bizonyos láb közötti ütés:

Dátum: 2014.02.25 10:24:25 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.31

Federer és Wawrinka is megynyerte első Davis Cup mérkőzését

A svájci válogatott alighanem már az első napon eldöntötte a Szerbia elleni párharcát a Davis-kupa világcsoportjának nyolcaddöntőjében, ugyanis Roger Federer és Stanislas Wawrinka is megnyerte a maga mérkőzését.

A szerbeknél különböző okok miatt Novak Djokovics, Janko Tipszarevics és Viktor Troicki sem szerepel.

Federer is ott lesz a Davis Cupán Federer is ott lesz a Davis Cupán
Roger Federer részt vesz az Australian Open bajnok Stanislas Wawrinkával és a svájciak csapatával a Davis Cupán, az első fordulóban Újvidéken, Szerbiában.
Davis Cupa hivatalos oldala szerdán megosztotta Twitteren a hírt: Ezen a hétvégén Roger Federer első fordulóban játszani fog a Davis Cupán Szerbia ellen.
Wawrinka a svájciak első számú teniszezője szintén megosztott egy képet a csapattársáról és a csapat kapitányáról: "Nézd kiket találtam Újvidéken (1.kép)......Roger Federet és Severino kapitányt."
Federer követte az üzeneteket és ő is megosztott két képet. Megmutatta a cipőjét. "Izgató....(2.kép), "Egy csodálatos hetet tölthetek az Australian Open bajnokával Stanislas Wawrinkával..(3.kép)

Federer utoljára 2012. szeptemberében játszott a Davis Cupán amikor 2 egyéni mérkőzést nyert meg a hollandok ellen, ami biztosította a svájciak helyét a 2013-as világkupán. Federernek 32-7 egyéni rekordja van és 11-8 párosban (megnyert-elveszített).
Dátum: 2014.01.30 12:31:39 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.25

Federer búcsúzott az Australian Open-től

Rafael Nadal három szettben legyőzte Roger Federert, így a világelső spanyol teniszező lesz Stanislas Wawrinka ellenfele az Australian Open döntőjében.

Federer már az első szettben is jóval több ki nem kényszerített hibát követett el, ám nyerő ütéseivel ekkor még ezt tudta ellensúlyozni. Így eljutott tie-breakig, amelyben azonban hagyta meglépni Nadalt. A felek 5–1-nél cseréltek térfelet, és bár ezután a svájci feljött 5–4-re, több pontra már nem futotta erejéből.

A 8-10 vagy még több ütést hozó labdameneteket a második szettben is szinte kivétel nélkül Nadal nyerte meg, 3:2-es vezetésénél pedig sikerült elvennie Federer adogatását. A spanyol 5:3-as vezetésénél könnyen bajba kerülhetett volna, de 0:30-ról megfordította szervajátékát, így egy szettre került a győzelemtől.

A világelső egyre magabiztosabb lett, Federer pedig hiába próbált irányítani, előkészítő ütései – főleg Nadal tenyeresére – nem voltak elég pontosak, és játékát továbbra is sok hiba jellemezte. Hamar elbukta a szerváját, ám ekkor még vissza tudott jönni: először jutott bréklabdákhoz a mérkőzésen, és a másodikat kihasználta.

Ezután hozta a szerváját, amivel 3:2-re vezetett a szettben, de több játékot már nem nyert, így 23–10-re romlott a Nadal elleni mérlege.

Az aktív játékosok közül (akik többször megmérkőztek a svájcival) csak Andy Murraynek és Rafa Nadalnak van pozitív mérlege Roger Federerrel szemben. A bázeli klasszis a negyeddöntőben éppen a skótot verte meg (ezzel 11–10-re szépített ellene), most pedig Nadal áll az útjában, aki viszont jóval dominánsabb kettejük párharcait tekintve, 22–10-re vezet ellene. Federer ráadásul legutóbb a 2007-es wimbledoni fináléban tudta Grand Slam-tornán legyőzni a spanyolt.
Mindketten jó formában játszottak eddig az Australian Openen, a negyeddöntőben vesztették el első és eddigi egyetlen játszmájukat.

Nadal (spanyol, 1.)–Federer (svájci, 6.) 7:6 (7–4), 6:3, 6:3

Dátum: 2014.01.25 10:54:04 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.22

Federer zsinórban 11. alkalommal elődöntős az Australian Openen

Az Australian Open férfi egyesének negyeddöntőjében a hatodik helyen kiemelt Roger Federer 6:3, 6:4, 6:7, 6:3-ra legyőzte a negyedikként rangsorolt, tavalyi döntős Andy Murrayt, így sorozatban 11-edszer jutott be a melbourne-i Grand Slam-torna elődöntőjébe.

A két játékos legutóbb a tavalyi Australian Open elődöntőjében találkozott egymással, akkor Murray öt szettben kerekedett a svájci fölé, akit így éltethetett a revánsvágy.
A meccsen hatalmas szerepe volt Murray szerváinak, Federer ugyanis adogatóként nagyon ritkán rontott, és az első játszmában mindössze öt pontot labdamenetet bukott el saját szervagémjeiben. Ellenben egyetlen bréklabdáját kihasználva egyszer elvette a brit adogatójátékát, így alig 30 perc játék után szettelőnybe került.
A második játszmában a negyedikként rangsorolt Murray már nem volt esélytelen fogadóként, de bréklabdája ebben a szettben sem volt – többször is csak két pontot nyert Federer szervagémjeinél. A svájci ugyanakkor ismét nagyon hatékony volt, egy bréklabda elegendőnek bizonyult számára, hogy 2:0-s szettelőnyre tegyen szert.
A harmadik játszma elején Murray négy bréklabdát hárított, így 4:4-ig fej fej mellett haladtak a felek, akkor azonban a svájci meglehetősen simán elvette ellenfele adogatójátékát, és 5:4-nél a meccsért, az elődöntőért szerválhatott.
A brit játékos pedig mikor jusson bréklabdá(k)hoz először a meccsen, ha nem ilyenkor? Az elsőt még hárította Federer, a másodikat már nem, 5:5. Az ezt követő két sima adogatójáték után következhetett a tie-break, amely során Federer 6–4-nél meccslabdákhoz jutott, az elsőnél ő adogathatott, de megremegett. Murray pedig megérezte a vérszagot, sorozatban négy pontot nyert, bezsebelve ezzel a harmadik játszmát.
A negyedik játszmában Federer könyörtelennek bizonyult adogatóként, fogadóként ellenben hatalmas erőbedobásra késztette Murrayt, akinek az utolsó szettben egyik adogatójátékát cirka húsz, míg egy másikat tíz perc alatt sikerült megnyernie – közben pedig hárított hét bréklabdát.
A brit 4:3-as hátrányánál azonban a svájcinak újabb három lehetősége adódott, hogy óriási lépést tegyen az elődöntő felé, a harmadik bréklabdáját pedig már kihasználta, így újfent a meccsért szerválhatott. Federer semmi 30-cal nyitott, de fordított, és egy ásszal véget vetett a küzdelmeknek, így zsinórban 11-edszer játszhat elődöntőt Melbourne-ben. Ellenfele a Grigor Dimitrovot kiejtő Rafael Nadal lesz, aki összességében 22–10-re, a Grand Slam-tornákon 8–2-re vezet a svájci elleni örök mérlegben. Federer csak Wimbledonban (2007, 2008) tudta megverni a spanyolt, az Australian Openen kétszer (2009, 2012) kikapott tőle.

Dátum: 2014.01.22 13:48:22 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA