Dátum: 2014.04.12 15:24:19 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

1.kép: "Visszatértem az én kedvesemhez a salakhoz, ahol minden elkezdődött!"

3.kép: "Vissza az alapokhoz"
Dátum: 2014.04.12 11:37:10 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.09

Federer szabadkártyával indul Monte-Carlóban

A korábbi világelső Roger Federer szabadkártyával indul a jövő heti monte-carlói salakpályás tenisztornán – közölte szerdán a versenyeket szervező ATP honlapja.

A svájci klasszis legutóbb 2011-ben vett részt ezen a viadalon, akkor a negyeddöntőben búcsúzott.
Mostanáig utoljára 2012-ben, Madridban diadalmaskodott salakon, Monte-Carlóban azonban még sohasem nyert. 2006 és 2008 között háromszor a jelenleg világelső spanyol Rafael Nadaltól szenvedett vereséget a fináléban.

(nemzetisport)
Dátum: 2014.04.09 18:32:28 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.07

Svájc elődöntős a Davis-kupán

A svájciak az elveszített páros után 1–2-ről várták a kazahok elleni párharc záró napját. Wawrinka számára nem indult túl jól a meccs, az elveszített első szett után azonban három 6:4-gyel felelt, így Federerre bízva a továbbjutás kiharcolását.

A negyeddöntő utolsó mérkőzésére Federer és Golubjov között került sor. A korábbi világelső svájci klasszis a korai bréket nem tudta sokáig megőrizni, így rövidítésbe torkollt az első szett. Innentől azonban már nem volt kérdés, Federer pontot sem engedett ellenfelének (7–0), a második játszmában pedig 3:2-nél és 5:2-nél is elvette a kazah adogatását.

A harmadik felvonásban 2:1-es svájci előnyt követően sorozatban háromszor is a fogadó örülhetett, ezt követően azonban már egyszer sem, így 5:3-as előnyénél Federer hazája elődöntős szerepléséért adogathatott, 40:0-nél három mérkőzéslabdához jutott, és már az elsővel élt. Svájc ellenfele az elődöntőben az olaszok lesznek, a címvédő csehek pedig a franciák ellen folytatják.

SVÁJC–KAZAHSZTÁN (8.) 3–2 (Genf, kemény pálya)
Wawrinka–Kukiskin 6:7, 6:4, 6:4, 6:4
Federer–Golubjov 7:6, 6:2, 6:3

Összefoglaló videó:

Dátum: 2014.04.07 14:25:25 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.06

1:2-es hátrányban a svájciak

A Roger Federer, Stanislas Wawrinka páros négy játszmában kikapott a kazah Alekszandr Nedovjeszov, Andrej Golubjov duótól a teniszezők Davis-kupájában a Világcsoport negyeddöntőjének szombati játéknapján, amelynek következtében a svájciak 2:1-es hátrányba kerültek a három nyert meccsig tartó párharcban. Így vasárnap mindkét korábbi Grand Slam-győztes játékosnak le kell győznie ellenfelét ahhoz, hogy kiharcolják a továbbjutást.

TENISZ, DAVIS-KUPA
VILÁGCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ
SVÁJC–KAZAHSZTÁN 1:2 (Genf, kemény pálya)

Dátum: 2014.04.06 09:17:29 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.05

1:1 Svájc vs Kazahsztán (Federer nyert, Wawrinka kikapott)

Meglepetéssel kezdődött a Svájc-Kazahsztán párharc a tenisz Davis-kupa negyeddöntőjében: Andrej Golubjov négy szettben legyőzte az idei Australian Opent megnyerő Stanislas Wawrinkát. Roger Federer viszont nem botlott Mihail Kukuskin ellen, így Svájc este egyenlített.

A svájciak mindkét klasszisa, Roger Federer és Stanislas Wawrinka is a fedélzeten van, nincs esélye Kazahsztánnak. Ezt gondolta nagyjából mindenki, a genfi párharc első felvonása azonban nem várt eredményt hozott. Wawrinkának nem ment a játék a hazai közönség előtt, és hiába hárított a negyedik szettben Golubjov 6:5, 40:15-ös vezetésénél adogatóként két mérkőzéslabdát, majd a rövidítésben 6–2 után újabb hármat, a hatodikat már kihasználta a kazah játékos, így 1–0-s előnyhöz juttatta válogatottját. Federeren volt a sor, hogy kiegyenlítsen, és az „öregben” már nem csalódtak a svájciak, három szettben legyőzte Kukushkint.

SVÁJC–KAZAHSZTÁN 1–1 (Geneva, kemény pálya)

Roger tegnap a Twitteren:
Nagyszerűen éreztem magam Miamiban és Indian Wellsben.. Imádok vezetni, amikor csak van rá lehetőségem vezetek ahogy a múlt hónapban is tettem.
Dátum: 2014.04.01 12:23:26 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.27

Federer 3 szettben búcsúzott Miamitól

A kétszeres győztes Roger Federer három játszmában kikapott a huszadik helyen kiemelt japán Nishikori Keitől a Miamiban zajló kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Az ötödik helyen kiemelt svájci az első játszma megnyerését követően a másodikban kétszer is brékelőnybe került, de nem tudta befejezni a mérkőzést, ez pedig a későbbiekben megbosszulta magát.
Nisikori – aki a legjobb 16 között négy meccslabdát hárítva jutott túl David Ferreren – pályafutása során 11. alkalommal múlt felül top 10-es játékost, Federerrel szemben pedig pozitív a mérlege (2–1). Az elődöntőben Djokovic lesz az ellenfele, akitől a 2010-es Roland Garroson vereséget szenvedett, de egy évvel később Bázelben, kemény pályán felülmúlta őt.
A nőknél a másodikként rangsorolt Li Na két szoros szettben megverte a 11. helyen kiemelt dán Caroline Wozniackit, így bejutott az elődöntőbe, ahol ismét összemérheti az erejét a szlovák Dominika Cibulkovával, akit az idén az Australian Open döntőjében és az Indian Wells-i viadal negyeddöntőjében is legyőzött.
ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (4 720 380 dollár, kemény)
EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Nisikori (japán, 20.)–Federer (svájci, 5.) 3:6, 7:5, 6:4

Federer varázslat:

Dátum: 2014.03.27 15:45:45 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.26

Federer a negyeddöntőben Miamiban

A mérkőzést megelőzően sokan reménykedtek abban, hogy az elmúlt hetekben kiváló formában tündöklő korábbi világelső Roger Federer és az igencsak látványos teniszre képes Richard Gasquet izgalmas mérkőzést vív majd Floridában. Nos, a kilencedik helyen rangsorolt francia nem így gondolta, hiszen csupán az első két játékban volt méltó ellenfele a svájci zseninek, 1:1 után azonban semmi köze nem volt a mérkőzéshez. Az első szettben több gémet nem is nyert, így 6:1-re veszítette el azt.

A második játszmában is azt csinált Federer ellenfelével,. amit csak szeretett volna, egy percre sem hagyta reménykedni a franciát, és a második játékrészt 6:2-vel abszolválta. A torna ötödik kiemeltje így játszi könnyedséggel jutott a legjobb nyolc közé, ahol Kei Nishikori lesz majd az ellenfele.

Federer (svájci, 5.) - Gasquet (francia, 9.) 6:1, 6:2

(digisport)

Összefoglaó videó a tegnapi mérkőzésről

Dátum: 2014.03.26 13:33:41 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.24

Federer nyolcaddöntős Miamiban

Az ötödik helyen kiemelt Roger Federer 63 perc alatt 6:3 6:3-ra győzte le Thiemo de Bakker-t, ezzel bejutott a Miami torna nyolcaddöntőjébe.
A svájci következő ellenfele a 9.-dik kiemelt francia Richard Gasquet lesz. Egymás elleni mérlegük 11:2 Federer javára.
'Nagyon sokszor játszottunk már egymás ellen, de most nem tudom hogy ő most hogyan játszik." mondta Federer. "Nagyon várom ezt a találkozót Gasquet ellen. Gasquet-nak remek játéka van, rengeteg időt talál, minden ütése előtt van egy plusz másodperce mielőtt megüti labdát, ez igaz a tenyeresére és a fonákjára.
Mindenki ellen nagyon jó. Szelesebb vagy lassabb körülményekhez nagyon jól tud alkalmazkodni.
Úgy érzem, hogy ez egy kemény mérkőzés lesz." -nyilatkozta Federer.

Federer tegnap este a Twitteren:
Nagyon király pálya szélén ülni itt a Miami kosárlabda mérkőzésén, nagyszerű sportolók játsanak, ez egy remek sport. Köszönöm ezt a nagyszerű élményt!
Dátum: 2014.03.22 11:12:53 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.22

Federer csak három pontot vesztett adogatóként

Roger Federer parádés játékkal jutott a 3. fordulóba a Miamiban zajló tenisztornán, ennek Ivo Karlovic látta a kárát. A svájci játékos mindössze három pontot vesztett adogatóként.

Federer az első szettben egy pontot bukott a saját szervája után (5:4, 40:0-nél), és a második játszma során is csak egyet veszített a rövidítésig vezető úton. A harmadik adogatópontja a tie-breakben csúszott ki a kezéből, ám mivel ő két minibreaket jegyzett, nem volt szükség döntő szettre. Az 5. helyen kiemelt svájci klasszis a következő fordulóban a De Bakker–Verdasco mérkőzés győztesével találkozik.

Federer (svájci, 5.)–Karlovic (horvát) 6:4, 7:6