Új hírek Rogerről

2014.03.16

Federer már csak egy lépésre az ötödik bajnoki címétől

Roger Federer esélyt sem hagyott az Indian Wells-i tenisztorna meglepetésemberének, Alekszandr Dolgopolovnak, két sima szettben legyőzte őt az elődöntőben.

Az Indian Wells-i tenisztornát már négyszer megnyerő Roger Federer azzal az Alekszandr Dolgopolovval csapott össze, aki a címvédő Rafael Nadal mellett még két nála magasabban rangsorolt teniszezőt, Fabio Fogninit és Milos Raonicot is elbúcsúztatott.

Nos, a 28. helyen kiemelt ukrán ezúttal nem tudta megismételni azt a teljesítményt, amit az elmúlt egy hétben mutatott, és meglehetősen simán elvesztette az elődöntőt. De amíg az első szettben legalább nyert három játékot, addig a másodikban már csak egy jött össze, minden Federer szája íze szerint alakult.

A hetedik helyen rangsorolt svájci kiválóság Novak Djokovich-al csap össze a vasárnapi döntőben.

Federer (svájci, 7.)-Dolgopolov (ukrán, 28.)

(digisport)

Egy csodás pont Federertől:

Facebook TwitThis IWIW Google Digg del.icio.us MySpace
Dátum: 2014.03.16 07:46:22 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.14

Federer mai Twitter üzenete a megnyert mérkőzése után

Federer ma a Twitteren: "Teljes szárnyalásban, remélem megtudom tartani ezt a lendületet a holnapi napon a páros mérkőzésen is Stan Wawrinkával"
Dátum: 2014.03.14 08:01:09 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.14

Federer elődöntős Indian Wells-ben

Roger Federer 1 óra 9 perc alatt 7:5, 6:1-re legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont az Indian Wellsben zajló férfi tenisztornán, így bejutott az elődöntőbe. A svájci a legjobb négy között a korábban Rafael Nadalt is legyőző Olekszandr Dolgopolovval mérkőzik, aki ezúttal Milos Raonicot győzte le, és életében először készülhet elődöntőre ATP 1000-es tornán.

Federer párosban is elődöntőre készülhet: Stanislas Wawrinkával az oldalán a második kiemelt Alexander Peya, Bruno Soares osztrák, brazil páros ellen játszik a folytatásban.

4/6 hálónál megnyert pont

Federer a mai győzelmével jövőhéttől már biztos hogy legalább 5.-dik lesz a világranglistán. Ahhoz hogy 4.-dik legyen a meg kell nyernie a tornát a svájcinak.

Összefoglaló videó a mérkőzésről:

Dátum: 2014.03.14 07:55:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.13

Federer egyéniben negyeddöntős, párosban elődöntős Indian Wells-ben

Federer és Haas már úgy ismerik egymást, mint a rossz pénzt, hiszen a kaliforniai versenyen találkoztak 16. alkalommal egymással. A svájci fölénye vitathatatlan, mai párharcukat megelőzően 12–3-ra vezetett kettejük örökmérlegében, a különbség pedig tovább nőtt a felek között.
Az első játszma közepén sorozatban három játékot nyert a fogadó, abból kettőt Federer, aki a második szettben is elvette egyszer a német teniszező szervagémjét, így szűk másfél óra alatt kiharcolta a továbbjutást.
A tornát korábban négyszer megnyerő Federer a legjobb nyolc között azzal a Kevin Andersonnal találkozik, aki ötödször vert meg top 10-es játékost – áldozata ezúttal az idei Australian Open-győztes Stanislas Wawrinka volt.

Wawrinka számára azonban nem ért még véget az Egyesült Államokban zajló verseny, hiszen Federerrel párosban bejutottak az elődöntőbe, miután szuper tie-breakben legyőzték a Leander Paes, Radek Stepanek kettőst.

1.kép: Wawrinka a Twitterén:
"Páros mérkőzésünk után végül megtaláltam Rogert a liftben"
2.kép: Roger a Twitteren: (miután megnyerte az egyéni mérkőzését)
"A mérkőzés után"
3.kép: Roger a Twitteren:
"Pihenek mielőtt elkezjdük a páros mérkőzésünket Wawrinkával"
4.kép: BNP Paribas Open hivatalos Twittere:
"Roger Federer vicces kedvében van miután megnyerte a mérkőzését"
Dátum: 2014.03.11 10:55:55 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.11

Federer egyéniben és párosban is két rövidítésben nyert

Roger Federer továbbjutott az Indian Wellsben zajló kemény pályás férfi tenisztorna harmadik fordulójában. A hetedikként kiemelt svájci az orosz Dmitriy Tursunov-ot ejtette ki

A négyszeres győztes Federer mindkét játszmában rövidítésre kényszerült a huszonhetedik helyen kiemelt Turszunov ellen. Az orosz játékos kiváló teljesítménnyel rukkolt elő, de így sem tudott szettet rabolni a korábbi világelsőtől. A svájci a következő fordulóban a Tommy Haas ellen fog majd játszani.

(nemzetsport)

Federer páros mérkőzésén Wawrinka-val szintén két rövidétésben jutott tovább. Federer/Wawrinka páros következő ellenfele Paes/Stepanek kettős lesz.

Federer (svájci, 7.)–Tursunov (orosz, 27.) 7:6, 7:6

Federer R./Wawrinka S.- Gulbis E./Raonic M. 7:6 7:6

Federer mérkőzéslabdája Tursunov ellen:

Dátum: 2014.03.11 10:32:16 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.09

Federer 2 játszmában nyert Mathieu ellen Indian Wells-ben

Roger Federer elhozta jó formáját Indian Wellsbe is. Az ellenfele Paul-Henri Mathieu volt akit 6:2 7:6-ra legyőzött a svájci klasszis első egyéni mérkőzésén a BNP Paribas Open-en.

2004,2005,2006 és 2012-es év bajnokának ez volt a 43-dik győzelme Indian Wells-ben és a 284.-dik ATP World Tour Masters 1000 győzelme.
Federer 3 break-es és 9 ásszal legyőzte a franciát.

Federer következő ellenfele a 3.fordulóban Dmitry Tursonuv lesz.
Páros mérkőzésen, a Djokovic/Krajinovic párost legyőző Gulbis/Ranonic kettős ellen kell Federer/Wawrinka párosnak játszania.

Federer és Wawrinka párosban tovább jutott

A férfiaknál bemutatkozott Stanislas Wawrinka és Roger Federer is, igaz, egyelőre csak párosban: a svájci kettős 18 hónap után állt újra össze, és izgalmas meccsen, 6:2, 6:7, 10–6-ra győzve jutott túl a Bopanna, Kuresi indiai, pakisztáni duón. Ellenfelük a következő fordulóban Novak Djokovics is lehet, aki a szabadkártyás Filip Krajinoviccsal gyürkőzik neki az első körnek.

"Nagyon boldogok vagyunk, hogy ma győztünk és így adtunk magunknak még legalább egyel több mérkőzést mérkőzést"-mondta Federer

Federer mai Twitter üzenetei Indian Wells-ből

1. kép: "Megnéztem az Indian Wells új stadionját."

2. kép: "Nagyon jó ide visszatérni. Szeretek itt lenni."
Dátum: 2014.03.05 16:31:38 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.01

Federer mai Twitter üzenete

Federer ma a Twitteren:
"Csodálatos hetem volt itt Dubaiban, köszönöm mindenkinek akik ezt a hetet különlegessé tették. A közönség teljesen elvarázsolt"

Federer mai második Twitter üzenete:
"Köszönöm a kedves twitteléseket és a bátorításokat"

Federer mai harmadik Twitter üzenete:
"Az apukám most épp ezt az üzenetet küldte: amikor veszítesz, az út végtelen, de amikor győzöl, az idő elszáll"
Dátum: 2014.03.01 22:53:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.01

Federer 6-szor is bajnok Dubaiban

Roger Federer pályafutása hatodik Dubai-ban aratott győzelmét szerezte meg, miután a döntőben szetthátrányból fordítva tudott nyerni a cseh Berdych ellen.

A mérkőzést a svájci kezdte jobban, 1-1-nél breakelőnybe került, ám Berdych-nek rögtön sikerült egalizálnia az állást, sőt, zsinórban négy játékot nyerve 5-2-es előnyre tett szert. Federer ezt követően még tudott nyerni egy játékot, de utána Berdych gond nélkül kiszerválta a játszmát.

A második játszma gyakorlatilag az első tükörképe volt: Berdych került előnybe a szett elején majd Federer egyenlített. 5-4-es Berdych vezetésnél Federer a játszma megnyeréséért fogadott, ami sikerült is neki, így következhetett a döntő játszma. A harmadik szettben Berdych rögtön bajba került a saját adogatásánál, Federer három breaklabdához jutott. Ezeket hárítani tudta a cseh játékos és megfordította a gémet, a következő adogatása során azonban már nem kerülhette el a sorsát: Federer breakelni tudott és elhúzott 4-1-re. 5-2-es vezetésénél Federer fogadóként két meccslabdához is jutott, a találkozót viszont csak adogatóként sikerült befejeznie – a svájci két perc híján két óra alatt 3-6, 6-4, 6-3-ra nyerte a döntőt.

Roger Federer pályafutása során hatodszor nyert tornát Dubai-ban. Mostani sikerét megelőzően legutóbb tavaly a hallei füves pályás tornán bizonyult legjobbnak, ahol szintén hatodik győzelmét aratta. Győzelmének köszönhetően Federer 465 830$-t és 500 ranglistapontot szerzett, ezzel azonban még nem lép előrébb a világranglistán. Berdych ugyan csak megvédte a tavalyi pontjait, de Juan Martin Del Potroval így is helyet cserél majd a holnapi frissítés alkalmával. A cseh játékos múlt héten 16 hónapos tornagyőzelem nélküli időszakot tört meg rotterdami sikerével, Dubai-ban pedig a 300 pontja mellé 210 020$-t keresett.

Végeredmény:
Federer – Berdych – 3-6, 6-4, 6-3

(forrás: teniszvilag)

Dátum: 2014.03.01 19:48:35 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.28

Federer szetthátrányból fordított Djokovic ellen

Roger Federer győzelmével zárult a Dubai-ban zajló ATP 500-as verseny második elődöntője. A svájci az első játszma elvesztése után tudott magasabb fokozatra kapcsolni, és 3-6, 6-3, 6-2 arányban legyőzte ellenfelét. Az első elődöntő győztese Berdych lett.

Roger Federer legutóbb 18 hónapja a Western & Southern Open döntőjében tudta legyőzni szerb riválisát, Dubai-ban viszont régi önmagát idézve, ihletetten játszott, ezzel megakadályozta Djokovicot pályafutása 550. mérkőzésgyőzelmének elérésében.

Djokovic tíz nyerő ütésének köszönhetően 35 perc alatt szettelőnybe került, a második játszmában pedig fej fej mellett haladtak a felek 3-2-es Federer vezetésig, mikor is szokatlan módon eleredt az eső az Emírségekben. Ezt a nem hétköznapi történést leginkább Federer bánta, mivel 0/30-a volt Djokovic adogatásánál, aki láthatóan sem fejben, sem pedig fizikálisan nem volt a toppon. Az esőszünet azonban nem zökkentette ki a svájcit a ritmusából, elvette ellenfele adogatását, majd – a játszma során 93%-ban pontot nyerve az első adogatásai mögött – megnyerte a második szettet.

A döntő játszma első játékát Novak Djokovic két fonák rontásnak köszönhetően odaajándékozta ellenfelének, majd a következő játékban 15/40-ről nem sikerült visszabreakelnie, így Federer 2-0-ás előnyt alakított ki. 3-1-nél aztán végképp eldőlt minden: Djokovic ismét elveszítette az adogatójátékát, és bár 5-2-es Federer vezetésnél kis híján csökkenteni tudta hátrányát, a svájci végül kiszerválta a mérkőzést.
Federer (svájci, 4.)–Djokovics (szerb, 1.) 3:6, 6:3, 6:2

Mérkőzés egyik legszebb labdamenete:

Dátum: 2014.02.28 19:53:59 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.28

Federer az elődöntőben

Roger Federer két szettben 6:2 6:2 legyőzte Lukas Rosolt a dubai kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében.

Roger Federer közönségcsalogató meccsel jutott elődöntőbe. Ellenfele, Lukas Rosol bátran játszott, vezetett is 2-0-ra, de innentől Federer ideje következett. 58 perc alatt, simán nyerte a mérkőzést, amely számos látványos labdamenetet hozott. Roger ellenfele az elődöntőben Novak Djokovic lesz, akinek Mikhail Youzhny betegsége miatt ma nem kellett pályára lépnie.

Dátum: 2014.02.28 09:15:19 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA