Új hírek Rogerről

2013.12.27

Federer szenteste Twitteren jelentette be, hogy bővül a család

Roger Federer karácsonykor a Twitteren tette közzé, hogy bővül a családjuk.
Ismét apa lesz Roger Federer, a svájciak világsztár teniszezője. A tizenhétszeres Grand Slam-győztes saját twitteroldalán boldogan közölte karácsony este, hogy feleségével, Mirkával babát várnak.
- Mirka és én örömmel tudatjuk, hogy Myla és Charlene nagytestvérek lesznek jövőre. Kellemes ünnepeket! - fogalmazott Federer.
Kistestvért kapnak az ikrek

A korábbi világelsőnek - aki jelenleg hatodik helyen áll a ranglistán - és párjának két gyermeke 2009 júliusában született.

2000-ben, a sydneyi olimpián találkozott Miroslava Vavrinec (Mirka), szláv származású svájci teniszezőnővel, akit 2009 áprilisában feleségül vett. Mirka 2002-ben vonult vissza versenyzéstől, azóta Federert minden teniszversenyére elkíséri, támogatja, intézi a hivatalos ügyeit.

- Amíg arra ébredek reggelente, hogy ő ott van mellettem, ez minden, ami számít. Ő a legfontosabb ember az életemben, persze a szüleimmel együtt. Mirka minden idejét nekem szenteli. Cserébe amikor nyaralunk, mindent megteszek neki, amit csak akar. Ha tíz órán keresztül akar vásárolni, megyek vele, mert ő is vár rám ennyit, ha versenyem van - nyilatkozta egyszer a teniszező.

Mindenki szereti:
A 32 éves Federer eddig összesen 302 héten keresztül vezette az ATP világranglistáját - közben 237 hétig folyamatosan -, mindkét eredménnyel új rekordot állítva a férfi tenisz történetében. Eredményei alapján a tenisztörténelem legsikeresebb versenyzője; a legtöbb szakértő, volt és jelenlegi teniszező minden idők legjobb teniszezőjének tartja.
Nincs olyan sportoló, aki ne kedvelné, egy felmérés alapján pedig a teniszpályán túl is hatalmas erővel bír, ugyanis őt tartják a leghitelesebb embernek a világon, akire a leginkább érdemes felnézni - ezen a felmérésen Nelson Mandela lett a második.
- Roger kedves fiú a pályán kívül is. Ő egy igazi példakép. Jóindulatú, barátságos és udvarias. Ha nem lenne ilyen jó ember, akkor könnyebb lenne ellene fordulni, mert az emberi természet olyan, hogy térdre akarja kényszeríteni azokat, akik a csúcson vannak. De őt senki nem akarja megtörni. Ő egyszerűen túl szimpatikus ember ahhoz. Ez teszi olyan könnyűvé azt is, hogy szurkoljunk neki - mondta Federerről James Blake.

(forrás: femina.hu)
Facebook TwitThis IWIW Google Digg del.icio.us MySpace
Dátum: 2013.12.27 11:21:32 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.12.27

Twitter üzenet

Federer ma a Twitteren: "Úton vagyok Queensandbe, ez a 16.-dik szezonom a bajnokságban. Nem is lehetnék ennél boldogabb hogy, újra elkezdődik az ATP World Tour."
Dátum: 2013.12.27 11:14:23 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.12.24

Federer a twitteren és hivatalos oldalon

Mirka és én nagyon boldogok vagyunk, megosztjuk veletek az új hírt hogy Myla és Charlene-nak kis testvére lesz 2014-ben!
Dátum: 2013.12.24 19:56:53 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.12.24

Facebook üzenet

Federer tegnap a Facebookon:
Mai nap nagyon különleges a számomra: pontosan 10 évvel ezelőtt, hogy elindítottuk a Roger Federer alapítványt. Köszönöm mindenkinek a támogatást!

Videó Federertől:

Dátum: 2013.12.24 10:19:15 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.12.20

Facebook, Twitter

Brisbane torna előtt erőléti edzést csinálok - Australian Open sorozat december 29.-én kezdődik. Alig várom, hogy játszak Queensland-ben.

Videó:

Dátum: 2013.12.20 11:35:20 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.12.20

Stefan Edberg-el dolgozott együtt Federer Dubaiban

A Svenska Dagbladet értesülése szerint Roger Federer célja, hogy ismét visszajusson a csúcsra, és ehhez a 2014-es idény előtt Stefan Edberg segítségét kérte. A svájci világklasszis a most fejezett be egy hatnapos, dubaji alapozó edzőtábort, ahol Edberg segítette a munkáját.

A 17-szeres Grand Slam-győztes teniszező nehéz idényt hagyott a háta mögött, mindössze egy ATP-tornán, Hallében tudott nyerni, és a másodikról a hatodik helyre csúszott vissza a világranglistán. Szeptemberben szakított amerikai edzőjével, Paul Annacone-nal,

"Még sohasem merült fel benne, hogy egy topjátékos edzője legyek, és ha Federer nem kért volna fel, őszintén szólva nem is érdekelt volna a feladat" - idézte a Svenska Dagbladet Edberget. "Federer hihetetlenül nagy játékos, tombol benne a vágy, hogy ismét a legjobb legyen, és úgy érzem, ha minden darabot a helyére illesztünk a játékában, akkor határozottan esélyes lesz az újabb Grand Slam-cím megszerzésére."

(forrás: origo)
Dátum: 2013.12.20 11:25:40 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.12.12

Menedzserirodát alapított Federer

Élsportolókkal foglalkozó menedzserirodát alapított Roger Federer, a svájciak 17-szeres Grand Slam-tornagyőztes teniszsztárja.
A 32 éves játékos ügynökével, Tony Godsickkel és két amerikai befektetővel együtt hozta létre a Team8 nevű céget, amely amellett, hogy az ő érdekeit képviseli, szerződtette a világranglista ötödik helyén álló Juan Martin del Potrót is.

Az argentin játékost Lionel Messi előtt az Év sportolójának választották hazájában a héten.

"Egy kis ügynökség leszünk, amely csak pár kiemelt sportolóval foglalkozik" - mondta Godsick a New York Times napilapnak.

A clevelandi székhelyű Team8 a hírek szerint hamarosan megállapodik a legnagyobb ígéretek között számon tartott bolgár Grigor Dimitrovval is.

Dátum: 2013.12.12 15:09:13 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.12.10

Federer a twitteren

"Készülök a nyári meleg Ausztráliába. Nagyon várom hogy elkezdődjön a Brisbane-i torna ahol először fogok játszani."
Dátum: 2013.12.10 11:15:23 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.29

Federer mai Twitter üzenete

Federer ma a twitteren: "Edzésre megyek, piros lámpából nemsokára zöld lesz!"
Dátum: 2013.11.29 10:42:48 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.12

Federer mai Facebook üzenete

Játszani fogok Jo-Wilfried Tsonga-val Melbourne-ben az Australian Open előtt 2014 január 8.-án szerdán. A bevétel a Roger Federer alapítványba és az Ausztrál tenisz alapítványába megy. Különleges vendégek között ott lesz az ausztrál teniszező a legendás Rod Laver. A jegyek november 14.-től déltől kaphatóak- ne hagyd ki ezt a páratlan tenisz éjszakát!

Dátum: 2013.11.12 18:07:28 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.11

Federer számára véget ért az idei év

Rafael Nadal két szettben győzte le Roger Federert az ATP-világbajnokság elődöntőjében. A svájci klasszis csak az első szettben tudta azt a teniszt produkálni, amellyel képes volt tartani a lépést a világelsővel.
Az első szettben 4:4-ig fej-fej mellett haladtak a felek, csupán a hatodik játékban volt esély a brékre, ekkor Federernek háromszor is labdája volt a 4:2-höz, azonban Nadal a fontosabb labdamenetekben nagyon koncentrált volt, nem engedte előnyhöz jutni riválisát.

Szóval 4:4 után Nadal került előnybe és szerválhatott a szettért, azonban ideges lett, több labdamenetet is elhibázott, így a svájci kiegyenlített (5:5). Ekkor azt gondolhattuk, a korábbi világelső van lélektani előnyben, azonban nem tudta a szett elején mutatott adogatójátékát hozni, újra hátrányba került, Nadal pedig nem kegyelmezett, magabiztosan és remekül szervált, aminek az lett az eredménye, hogy 7:5-tel behúzta a játszmát.

Ekkor sejteni lehetett, hogy a spanyol világelső már nem adja ki a kezéből a győzelmet, a szett első felében brékelt, és a folytatásban már nem is volt esélye a kissé hitehagyottnak tűnt Federernek, hogy visszajöjjön a meccsbe. 5:3-as Nadal vezetésnél aztán Federer szervált a meccsben maradásért, de akkor már látszott rajta, ő sem gondolja, hogy innen fordíthat, elvesztette adogatójátékát, így Nadal 7:5, 6:3-ra nyerte a meccset és elsőként jutott a hétfő fináléba.

„Roger nagyon agresszív volt, és az első játszmában négy négyig ő játszott jobban. A meccs fordulópontja öt ötnél jött el a nyitó szettben, nagyon fontos pillanat volt – mondta Nadal, majd megdicsérte még Federert. – Sokkal jobban zárta a szezont, mint ahogy az év nagy részében teljesített. A három hónappal korábbi játékát tekintve örülhet neki, hogy így fejezte be az idényt.”

Federer a következőképp értékelt: „Nem tudtam végig ugyanolyan szinten játszani, ezért megérdemelte a győzelmet, jobb volt ma.”

(digisport, nemzetisport))

Teljes mérkőzés:

Dátum: 2013.11.11 13:08:00 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.10

Hatalmas csatában nyert a svájci

Roger Federer, ha nagyon hullámzó játékkal is, de legyőzte Juan Martin Del Potrót a Londonban zajló ATP-világbajnokság B csoportjának utolsó fordulójában. A svájci klasszis ezzel kvalifikálta magát az elődöntőbe.

A két klasszis legutóbb a párizsi ATP 1000-es verseny negyeddöntőjében csapott össze. Azon a meccsen Federer szenzációsan kezdett, a másodikban kissé megingott, majd a harmadikban is jobban teniszezett argentin ellenfelénél és megérdemelten jutott ott a legjobb négy közé.

Nos ezúttal nem kezdte olyan szenzációsan a meccset a svájci klasszis, hiszen előbb adogatóként elbukta az első játékot, majd nem sokkal később duplaá brékhátrányba került, az eredményjelző pedig 5:1-et mutatott... No ez volt az a pont, amikor a korábbi világelső elkezdett fantasztikusan játszani, egy brékhátrányt lédolgozott, feljavult az adogatása is, amelynek köszönhetően 5:4-re fel is jött. Ám ekkor Del Potro valahogy még összeszedte magát, és megnyerte szervajátékát és a szettet is.

Azt gondolhatta ekkor, aki látta a meccset, hogy Federer van lélektani előnyben, de a második játszma eleje nem erről tanúskodott, 1:1 után ugyanis az argentin ismét elvette ellenfele adogatását. Azonban Del Potro sem játszott jól ezen a meccsen, amit az is hűen tükröz, hogy néhány játékkal később Federer újra kiegyenlített. Ekkor nagyon lógott a levegőben egy újabb Federer-brék, de az ötödik helyen kiemelt kiválóság valahogy kihúzta a tie breakig. Ekkor azonban Federer már nem kegyelmezett, és kiharcolta a döntő szettet.

Vélt lélektani előny ide, vagy oda, ezt a felvonást sem a svájci kezdte jobban. Egymás után vétette a hibákat, aminek köszönhetően Del Potro el is húzott 3:0-ra. Ekkor azonban Federer újra ritmust váltott, kihasználta ellenfele fáradtságát, és ki is egyenlített. Sőt, a svájci klasszis ezúttal nem engedte, hogy rövidítésig jusson a szett, 5:5-nél elvette ellenfele adogatását, hozta a sajátját, aminek köszönhetően megnyerte a döntő játszmát, a meccset, és kiharcolta az elődöntőbe kerülést.

(digisport)

Federer (svájci, 6.) - Del Potro (argentin,4.) 4:6, 7:6, 7:5

Dátum: 2013.11.10 09:46:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.07

Federer 6:4 6:3-ra nyert Gasquet ellen

Roger Federer a Novak Djokovicstól elszenvedett veresége után két játszmában legyőzte Richard Gasquet-t a Londonban zajló férfi tenisz-világbajnokság 2. fordulójában.

Federerrel még sohasem fordult elő az ATP-világbajnokságon, hogy két egymást követő csoportmérkőzésen kikapott volna. A francia Richard Gasquet elleni mérkőzésen már a harmadik játékban elvette Gasquet adogatását, de 4:3-nál az Olivier Giroud Arsenal-csatár helyszíni támogatását is élvező francia két bréklabdához jutott, és Federer ásza után a másikat ki is használta.
A következő két gémben jobban összpontosított Federer, és miután azonnal visszabrékelt, nullára nyert játékkal szettelőnybe került. A svájci a második szett elejére is átmentette lendületét, 2–0-s előnybe került, és – bár Gasquet többször is bréklabdához jutott, – már nem engedte vissza a meccsbe riválisát.
Gasquet Federer 5:3-as vezetésénél szervált, de a svájci egymás után jutott meccslabdákhoz,. A hatodikat kihasználta, és győzni tudott – továbbjutása az argentin Juan Martín del Potro elleni mérkőzés eredményétől függ.

Federer (svájci, 6.)–Gasquet (francia, 8.) 6:4, 6:3

(nemzetisport)

Dátum: 2013.11.07 21:59:19 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.06

3 díjat is nyert Federer

- Ha ez eredményeket tekintve nem is teljesít - az ő szintjén - kiemelkedő évet Roger Federer, elismerésben így sem szenved hiányt a svájci. A napokban zajló londoni vb során például három különdíjat is átvehetett a 32 éves játékos. Ő lett idén is - immáron tizenegyedik alkalommal (!) - a szurkolók kedvence az ATP-nél, emellett pedig kilencedszer kapja meg a Stefan Edbergről elnevezett sportszerűségi trófeát is.

Federer ráadásul ebben az évben másodszor is megkapja az ATP-től az Arthur Ashe-ről elnevezett különdíjat is, amellyel humanitárius tevékenységét ismeri el a profi teniszt irányító szervezet.

(forrás: hatharom)
Dátum: 2013.11.06 13:32:15 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.06

3 játszmában kapott ki Federer Djokovictól

Novak Djokovic három szettben legyőzte a svájci Roger Federert a Londonban zajló ATP-világbajnokság A-csopoprtjának 1. fordulójában. Két kiegyenlített szett – amely után 1:1-re álltak a felek – után a döntő játszmában már könnyedén győzött a szerb teniszező.

Két korábbi világelső remek összecsapása volt az utolsó kedden a londoni tenisz-világbajnokságon. Roger Federer megnehezítette Novak Djokovic dolgát, de a döntő szettre talán már túlságosan is elfáradt: a szerb győzelemmel kezdte a vb-t.
Djokovic a mérkőzés elején könnyedén hozta saját adogatójátékát, majd Federer is megtette ugyanezt. Ez a tendencia – még, ha néha kicsit nehezebben is – folytatódott egészen a szerb 5:4-es vezetéséig. A svájci ekkor, a legrosszabbkor megtorpant: Djokovic 40:15-re is vezetett, majd két bréklabdájából egyet értékesített.
A második szett szintén kiegyenlített küzdelmet hozott, ezúttal azonban Federer bírta jobban az idegek harcát. Bár 5:4-es vezetésnél az egy szem szettlabdáját elbukta a svájci, de aztán a rövidítést megnyerte. A tiebreakben 2–2-ig együtt haladtak, ám utána Federer sorozatban öt labdamenetet nyert, kiharcolva ezzel a döntő játszma lehetőségét.
A harmadik szettben azonban már nem volt kérdés, hogy ki nyeri az összecsapást: Djokovic sokkal keményebben, lendületesebben teniszezett, s végül 6:2-vel hozta a játszmát, s ezzel együtt a mérkőzést.

Djokovic (szerb, 2.)–Federer (svájci, 6.) 6:4, 6:7, 6:2