Köszönöm Basel. Még mindig hallom a tapsot, hihetetlen hét volt. Soha nem fogom elfelejteni.
Facebook TwitThis IWIW Google Digg del.icio.us MySpace
Dátum: 2013.10.28 09:40:10 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.28

3 szettben kapott ki a Federer a Beseli torna döntőjében

Roger Federer 3 játszmában kapott ki az első helyen kiemelt Juan Martin Del Potro-tól.

A rövidítésben elbukott első játszma után Federer 6:2-re szépíteni tudott amivel megnyerte a második játszmát. A döntő szettben viszont ismét Del Potro bizonyult jobbnak. A dél-amerikai ötödször nyert a svájci ellen – és van még mellette tizenhárom veresége –, ám az utóbbi három találkozó már az övé lett. Köztük a tavalyi bázeli döntő...
Az argentin pályafutása során 17-szer nyert ATP-tornán, Tokió, Washington és Rotterdam után idén negyedszer.
Federer idén harmadszor játszott döntőt, másodszor kapott ki. Bázelben viszont tizedszer volt finalista – 2006 óta zsinórban –, és ahogy tavaly, úgy ezúttal is vesztesen hagyta el a küzdőteret.

A világranglistán mindketten megvédték a tavaly szerzett pontjaikat, így ott nincs változás: Federer továbbra is 6., míg Del Potro az 5. helyet foglalja el. A londoni kvalifikációért zajló harcban viszont Federer nagy lépést tett, és gyakorlatilag már vb résztvevő (1 meccset kell nyernie Rogernek Párizsban, hogy biztosan ott legyen Londonban). A legnagyobb riválisok a héten ugyanis nem szereztek pontot. Gasquet és Wawrinka már az első meccsükön kiestek Bázelben, Tsonga pedig nem indult a tornán.

10.-dik döntőjére készül Federer Baselben

A bázeli férfi tenisztorna elődöntőjében az első helyen kiemelt címvédő argentin Juan Martín del Potro és a tavalyi döntős hazai Roger Federer is döntő szettben győzte le ellenfelét.
A korábbi világelső svájci klasszis sorozatban a 8., összességében pedig a 10. bázeli döntőjére készül, eddig azonban csak ötöt tudott megnyerni.

Federer (svájci, 3.)–Pospisil (kanadai) 6:3, 6:7, 7:5

(forrás: nemzetisport)

Összefoglaló videó:

Dátum: 2013.10.27 08:10:47 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.26

Federer a 4 között

A harmadik helyen kiemelt, korábbi világelső svájci Roger Federer két játszmában nyert a bolgár Grigor Dimitrov ellen az 1.446 millió euró (425 millió forint) összdíjazású bázeli kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Roger Federer (svájci, 3.) - Grigor Dimitrov (bolgár, 8.) 6:3, 7:6 (7-2)

Az elődöntő párosítása: Del Potro - Roger-Vasselin, Federer - Pospisil

Tegnapi teljes mérkőzés:

Dátum: 2013.10.26 10:30:26 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.25

Mai Twitter üzenet

Roger Federer mai Twitter üzenete: "A csend a vihar előtt.."
Dátum: 2013.10.25 12:01:03 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.24

Federer szetthátrányból fordított

A Bázelben zajló kemény pályás tenisztorna második fordulójában, a nyolcaddöntőben a hazai közönség előtt versenyző Roger Federer az első szettet elveszítette Denis Istomin ellen, a második és a harmadik játszmában azonban javított, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Federer (svájci, 3.)–Istomin (üzbég) 4:6, 6:3, 6:2

Dátum: 2013.10.24 18:31:33 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.22

Federer győzelemmel kezdte meg Basel-i szereplését

A harmadik helyen kiemelt Roger Federer az Adrian Mannarino elleni 6:4, 6:2-es győzelemmel mutatkozott be a bázeli fedett pályás ATP-tenisztorna első fordulójában. Federer – aki korábban ötször nyerte meg a számára hazai pályának számító viadalt – a második körben a Denis Istomin–Horacio Zeballos meccs győztesével találkozik.

Federer (svájci, 3.)–Mannarino (francia) 6:4, 6:2

Győzelem utáni interjú:

Dátum: 2013.10.22 12:31:57 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.17

Federer ma a twitteren

Roger Federer ma a twitteren: "Szeretek Svájcban lenni"
Dátum: 2013.10.17 19:06:39 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.14

Federer nem dolgozik tovább Paul Annacone-al

A 2013-ban a saját elvárásaitól (is) messze elmaradó Roger Federer bejelentette, hogy befejezi a közös munkát eddigi edzőjével, Paul Annacone-nal. A svájci teniszező mintegy három és fél évig dolgozott együtt az amerikai szakemberrel.

Federer 2002 óta idén először nem játszott döntőt Grand Slam-tornán, a világranglistán a hetedik helyre csúszott vissza, így nem meglepő, hogy változtatásra szánta el magát. Paul Annacone korábban edzette a 14-szeres GS-győztes Pete Samprast és a britek kedvencét, Tim Henmant is. Federerrel az utolsó évében már nem sok sikerélményben volt része, azonban a közös munka így sem bizonyult eredménytelennek.

„Amikor elkezdtünk együtt dolgozni, volt egy hároméves tervünk, amely során nyerni akartam egy újabb Grand Slamet és visszakerülni a világranglista első helyére. Sok más terv és szép emlék mellett ez a két fő célkitűzés teljesült – írta a honlapjára Federer, aki szerint számos beszélgetésük után arra jutottak Annacone-nal, hogy mindkettejüknek az lesz a legjobb, ha továbblépnek. – Paul továbbra is egy kedves barátom marad. Szeretném neki megköszönni a segítségét és azt az értéket, amelyet nekem és a csapatomnak adott.”

Federer valószínűleg a svájci Davis-kupa-válogatott kapitányával, Severin Lüthivel dolgozik tovább, aki eddigi is több versenyre elkísérte.

Dátum: 2013.10.14 11:56:50 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.09

Federer meccs utáni Facebook üzenete

Köszöntöm a rajongókat akik ilyen későn is itt maradtak miután elhagytam a stadiont. Köszi szeretetet.

Ma este egy sikeres meccset zártam....Nagyon várom a holnapi egyéni és páros meccsemet.
Dátum: 2013.10.09 18:09:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.09

Federer 2 szettben nyert

Roger Federer 6:4, 6:3-ra legyőzte Andreas Seppit a Sanghajban zajló kemény pályás tenisztorna 2. fordulójában

Federer az első szett elején brékhátrányba került, de olasz ellenfele ezzel nem tudott élni, és a korábbi világelső svájci végül is nagyobb probléma nélkül nyerte meg első mérkőzését – a nyitó fordulóban erőnyerőként nem kellett pályára lépnie.

A nyolcaddöntőben Gaël Monfils lesz Federer ellenfele. A francia játékos a Richard Gasquet-t búcsúztató Vasek Pospisilen jutott túl a második körben.

Federer (svájci, 5.)–Seppi (olasz) 6:4, 6:3

Teljes mérkőzés:

Dátum: 2013.10.09 18:06:38 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.08

Federer jövőre ismét nagyot alkotna

Roger Federer számított rá, hogy a 2013-as teniszidény nem tartogat számára sok sikert, ugyanakkor jövőre szeretne ismét nagyot alkotni.

„A tavalyi igen kemény szezon volt a londoni olimpiával együtt, és felkészültem rá, hogy az idei év haloványabb lesz. A következő idénytől viszont sokat várok, hiszen nem kell sok világranglista-pontot megvédenem" – mondta a 32 esztendős svájci játékos, aki jelenleg csak a hetedik a világranglistán, így még attól is tartania kell, hogy lemarad az ez évi – november 4. és 10. között Londonban rendezendő – ATP-világbajnokságról, amire 2001 óta nem volt példa.

A 17-szeres Grand Slam-győztes sztár a héten Sanghajban versenyez, és itt kellene olyan eredményt elérnie, amivel biztosítaná helyét a szezonzáró csúcsviadalra.

Federer idén nagy tornán nem volt finalista, egyedül az alacsonyabban rangsorolt hallei viadalt tudta megnyerni. A GS-tornák közül Ausztráliában elődöntős, a Roland Garroson negyeddöntős volt, Wimbledonban – címvédőként – már a második körben búcsúzott, a US Openen pedig nyolcaddöntőig jutott.

Dátum: 2013.10.08 12:01:09 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.05

Mai Twitter üzenetek 2

1.kép: Köszönöm minden rajongónak aki megjelent és emlékezetessé tette a napomat.

2.kép: Ott voltunk amikor becsukták a tetőt edzés közben mert egy kicsit elkezdett szemerkélni az eső.

Tweetelni fogok még torna előtt arról hogy milyen is az új Mercedes-Benz felszereltsége, ami wifit is tartalmaz
Dátum: 2013.10.05 11:05:31 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA