Új hírek Rogerről

2013.11.06

3 játszmában kapott ki Federer Djokovictól

Novak Djokovic három szettben legyőzte a svájci Roger Federert a Londonban zajló ATP-világbajnokság A-csopoprtjának 1. fordulójában. Két kiegyenlített szett – amely után 1:1-re álltak a felek – után a döntő játszmában már könnyedén győzött a szerb teniszező.

Két korábbi világelső remek összecsapása volt az utolsó kedden a londoni tenisz-világbajnokságon. Roger Federer megnehezítette Novak Djokovic dolgát, de a döntő szettre talán már túlságosan is elfáradt: a szerb győzelemmel kezdte a vb-t.
Djokovic a mérkőzés elején könnyedén hozta saját adogatójátékát, majd Federer is megtette ugyanezt. Ez a tendencia – még, ha néha kicsit nehezebben is – folytatódott egészen a szerb 5:4-es vezetéséig. A svájci ekkor, a legrosszabbkor megtorpant: Djokovic 40:15-re is vezetett, majd két bréklabdájából egyet értékesített.
A második szett szintén kiegyenlített küzdelmet hozott, ezúttal azonban Federer bírta jobban az idegek harcát. Bár 5:4-es vezetésnél az egy szem szettlabdáját elbukta a svájci, de aztán a rövidítést megnyerte. A tiebreakben 2–2-ig együtt haladtak, ám utána Federer sorozatban öt labdamenetet nyert, kiharcolva ezzel a döntő játszma lehetőségét.
A harmadik szettben azonban már nem volt kérdés, hogy ki nyeri az összecsapást: Djokovic sokkal keményebben, lendületesebben teniszezett, s végül 6:2-vel hozta a játszmát, s ezzel együtt a mérkőzést.

A csoport :Rafael Nadal - David Ferrer - Tomas Berdych - Stanislas Wawrinka

B csoport : Novak Djokovic - Juan Martin del Potro - Roger Federer - Richard Gasquet
Dátum: 2013.11.03 16:20:33 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.03

Federer 3 játszmában kapott ki Djokovictól

A párizsi férfi tenisztorna elődöntőjében a korábbi világelsők csatáján a szerb Novak Djokovics szett- és brékhátrányból fordítva legyőzte a svájci Roger Federert.

A két teniszező 30. alkalommal nézett egymással farkasszemet, és érdekesség, hogy idén viszont még csak először találkoztak. Az örökmérleget tekintve a svájci klasszis várhatta bizakodóbban a meccset, hiszen eddig ő 16-szor múlta felül riválisát, míg a szerb „csupán” 13-szor, igaz, köztük a legutóbbit, a 2012-es vb-döntőt is.

Federer kezdte jobban az összecsapást, s bár az első bréklabdáját Djokovics még hárította, a következővel már előnybe került, és adogatását végig hozva 5:4-nél a szettért adogathatott. Itt a szerbnek három fogadóesélye is volt, hogy visszakapaszkodjon, ám élni egyikkel sem tudott, így 47 perc után a svájcié lett a játszma (4:6).

Sőt, Federer egyből brékkel nyitotta a következő felvonást, bajban volt tehát Djokovics – mondjuk nem sokáig, mivel pillanatokkal később visszavette az elvesztett játékát, sőt 3:2-es vezetésénél ismét elvette ellenfeléét, és végül 6:3-mal kiegyenlített.

A döntő játszmában Djokovics 1:1-nél brékelőnybe került, majd 4:2-nél ismét sikeres fogadójátékot produkált, tehát a döntőért szerválhatott – 40:0-nél három meccslabdához jutott, és már az elsővel be is húzta az összecsapást 2 óra és 2 perc után.

Teljes mérkőzés:

Dátum: 2013.11.03 16:12:23 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.01

Federer a legjobb 4 között Párizsban

Az ötödik helyen kiemelt, korábbi világelső svájci Roger Federer kiváló mérkőzésen három szettben nyert a negyedikként rangsorolt argentin Juan Martin del Potro ellen a 3,2 millió euró (935 millió forint) összdíjazású párizsi fedettpályás ATP "ezres" tenisztorna negyeddöntőjében. Ezzel "visszavágott" Fed a szülővárosában elszenvedett döntőbeli vereségért!

ederert több mint egy év elteltével győzte le újra dél-amerikai ellenfelét, ez előtt a tavalyi, londoni olimpia elődöntőjében nyert ellene. Azóta háromszor találkoztak (legutóbb öt napja, a bázeli ATP 500-as döntőjében), s ezek a találkozók del Potro sikerével zárultak.
A 17-szeres Grand Slam-győztes svájci klasszis nyugodtan és felszabadultan készülhetett a mérkőzésre, ugyanis Milan Raonics kiesése végkép bebiztosította a részvételt a történelmi világbajnokságra.

Jól is kezdett Federer, ellenállhatatlan játékkal, mindössze fél óra alatt alatt megnyerte az első szettet. A második játszmában azonban del Potro fokozatosan feljavult, és a legjobbkor, 5:4-es vezetésénél vette el riválisa adogatását, ezzel pedig egyenlített. A mindent eldöntő harmadik szettben Federer 2:2-nél vette el az argentin szervajátékát, s bár del Potro azonnal visszajött, a svájci később újra előnybe került (5:3), és ezzel az eséllyel már élt is. Del Potro a meccsben maradásért szerválhatott, de nem tudta megállítani a 32 éves Federert, aki végül 1 óra 43 perc alatt diadalmaskodott.

Federer az elődöntőben a korábbi világelső szerb Novak Djokoviccsal találkozik majd a döntőbe jutásért.

Roger Federer (svájci, 5.)–Juan Martín del Potro (argentin, 4.)
6:3, 4:6, 6:3

(forrás: labdakerek)

Dátum: 2013.11.01 21:33:32 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.11.01

Federer a nyolc között és újra Del Potro-val találkozik

Roger Federer 6:3, 6:4-re nyert a párizsi 1000-res torna nyolcaddöntőjében. A német Philipp Kohlschreiber ellen ezzel 8–0-ra javította a német játékos elleni mérlegét.

A svájci következő ellenfele az argentin Juan Martin del Potro lesz, akivel a múltheti Baseli döntőben találkozott.

"Boldog vagyok ahogy a dolgok alakultak ma az elejétől a végéig, mondta Federer. Egyenletes mérkőzsét tudtam játszani.
Van elképzelésem és tervem, arra hogy mit játsszak del Potro ellen. Most az a fontos, hogy ezt megcsináljam majd a pályán is."

Összefoglaló videó:

Dátum: 2013.11.01 08:49:21 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.31

Roger Federer "Holnap Párizs, jövöhéten London. Nagyon boldog és izgatott vagyok.
Köszönöm hogy ebben az évben is támogattatok!!!!"
Dátum: 2013.10.31 12:38:05 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.31

Roger Federer tegnap Kevin Anderson legyőzésével rekordot állított be

Roger Federer két játszmában legyőzte a dél-afrikai Kevin Andersont a Párizsban zajló kemény pályás tenisztornán, ezzel biztosította helyét az évzáró londoni ATP-világbajnokságon.

Roger Federer újabb rekordott állított be , tegnapi győzelmével 12. alkalommal is bejutot az év végi, londoni zárótornára, ezzel pedig a cseh Ivan Lendl csúcsát állította be.

Federer (svájci, 5.)–K. Anderson (dél-afrikai) 6:4, 6:4

Dátum: 2013.10.31 12:33:24 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.29

Twitter

Roger Federer mai twitter üzenete: "Sétálgatok Párizsban"
Dátum: 2013.10.29 13:48:57 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.28

Federer ma a Twitteren

Köszönöm Basel. Még mindig hallom a tapsot, hihetetlen hét volt. Soha nem fogom elfelejteni.
Dátum: 2013.10.28 09:40:10 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.28

3 szettben kapott ki a Federer a Beseli torna döntőjében

Roger Federer 3 játszmában kapott ki az első helyen kiemelt Juan Martin Del Potro-tól.

A rövidítésben elbukott első játszma után Federer 6:2-re szépíteni tudott amivel megnyerte a második játszmát. A döntő szettben viszont ismét Del Potro bizonyult jobbnak. A dél-amerikai ötödször nyert a svájci ellen – és van még mellette tizenhárom veresége –, ám az utóbbi három találkozó már az övé lett. Köztük a tavalyi bázeli döntő...
Az argentin pályafutása során 17-szer nyert ATP-tornán, Tokió, Washington és Rotterdam után idén negyedszer.
Federer idén harmadszor játszott döntőt, másodszor kapott ki. Bázelben viszont tizedszer volt finalista – 2006 óta zsinórban –, és ahogy tavaly, úgy ezúttal is vesztesen hagyta el a küzdőteret.

A világranglistán mindketten megvédték a tavaly szerzett pontjaikat, így ott nincs változás: Federer továbbra is 6., míg Del Potro az 5. helyet foglalja el. A londoni kvalifikációért zajló harcban viszont Federer nagy lépést tett, és gyakorlatilag már vb résztvevő (1 meccset kell nyernie Rogernek Párizsban, hogy biztosan ott legyen Londonban). A legnagyobb riválisok a héten ugyanis nem szereztek pontot. Gasquet és Wawrinka már az első meccsükön kiestek Bázelben, Tsonga pedig nem indult a tornán.

Del Potro (argentin, 1.)–Federer (svájci, 3.) 7:6, 2:6, 6:4

Összefoglaló videó a meccsről:

Ceremónia:

Dátum: 2013.10.28 09:35:36 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 2 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.27

10.-dik döntőjére készül Federer Baselben

A bázeli férfi tenisztorna elődöntőjében az első helyen kiemelt címvédő argentin Juan Martín del Potro és a tavalyi döntős hazai Roger Federer is döntő szettben győzte le ellenfelét.
A korábbi világelső svájci klasszis sorozatban a 8., összességében pedig a 10. bázeli döntőjére készül, eddig azonban csak ötöt tudott megnyerni.

Federer (svájci, 3.)–Pospisil (kanadai) 6:3, 6:7, 7:5

(forrás: nemzetisport)

Dátum: 2013.10.27 08:10:47 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.26

Federer a 4 között

A harmadik helyen kiemelt, korábbi világelső svájci Roger Federer két játszmában nyert a bolgár Grigor Dimitrov ellen az 1.446 millió euró (425 millió forint) összdíjazású bázeli kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Roger Federer (svájci, 3.) - Grigor Dimitrov (bolgár, 8.) 6:3, 7:6 (7-2)

Az elődöntő párosítása: Del Potro - Roger-Vasselin, Federer - Pospisil

Tegnapi teljes mérkőzés:

Dátum: 2013.10.26 10:30:26 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.25

Mai Twitter üzenet

Roger Federer mai Twitter üzenete: "A csend a vihar előtt.."
Dátum: 2013.10.25 12:01:03 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2013.10.24

Federer szetthátrányból fordított

A Bázelben zajló kemény pályás tenisztorna második fordulójában, a nyolcaddöntőben a hazai közönség előtt versenyző Roger Federer az első szettet elveszítette Denis Istomin ellen, a második és a harmadik játszmában azonban javított, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Federer (svájci, 3.)–Istomin (üzbég) 4:6, 6:3, 6:2

Dátum: 2013.10.24 18:31:33 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA