Új hírek Rogerről

2014.02.27

Federer nyilatkozata a Stepanek elleni meccse után

"Kezdtem rájönni a meccs folyamán, hogy mit csinálok rosszul. Talán amit rosszul csináltam az volt hogy keveset akartam játszani az alapvonalon. Ezért is nem ütöttem olyan sokat és ezért nem voltam olyan agresszív amilyen akartam lenni. Nem találtam meg a jó egyensúlyt a támadás és védekezés között."

"Ezért késtem le a labdákat, de ezzel tudtam egy kis energiát spórolni amit pozitívumként tudtam kihasználni a mérkőzésen. Radek nagyon jó munkát végzett, nagy nyomást helyezett rám. Egy nagyon nehéz mérkőzés volt. Nagyon jó hogy túléltem ezt a találkozót" -mondta Federer
Facebook TwitThis IWIW Google Digg del.icio.us MySpace
Dátum: 2014.02.27 10:29:46 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.27

Federer 3 szettben nyert Stepanek ellen

Roger Federer 6:2, 6:7, 6:3-ra nyert Radek Stepánek ellen a dubai tenisztorna 2. fordulójában.

A papírforma szerinti találkozók után aztán majdnem a “hazai” pályán versenyző Roger Federer gondoskodott a meglepetésről. A svájci közönségkedvenc – akinek Dubajban is van rezidenciája – a kiesés szélére sodródott azzal, hogy Radek Stepanek ellen a könnyedén megnyert első szett után tie breakben elbukta a másodikat, majd a döntő játszmában többször is csak egy labdára volt a 0-3-as játékállástól. A páros Grand Slam bajnok cseh játékosnak még a 3-1-es vezetéshez is voltak bréklabdái. Federer azonban minden helyzetből visszajött, és 5-2-nél adogatóként két meccslabdához jutott. Itt még enyhe szívbajt hozott rajongóira, mert elbukta a gémet, a következőt viszont megnyerte, és végül megszerezte a győzelmet, a közönség nagy ovációja közepette.

(forrás: teniszvilag)

Összefoglaló videó a mérkőzésről:

Dátum: 2014.02.27 09:58:07 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.02.25

Könnyed első fordulós győzelem Federernek

A Dubai Duty Free Tennis Championships első játéknapján a legmagasabban rangsorolt pályára lépő játékos a negyedik kiemelt Federer volt, aki két sima játszmában, 6-1, 6-4-re legyőzte a német Benjamin Beckert.

Federer pályafutása során már öt alkalommal nyert tornát Dubaiban, Becker ellen aratott győzelmével pedig 38-5-re módosította a tornán mutatott mérlegét. Az alig több, mint egy órán keresztül tartó mérkőzésen Federer három alkalommal is elvette ellenfele adogatását, saját szervái mögött pedig 76%-ban szerzett pontot, így egyáltalán nem meglepő az eredmény. Federer a közönség szórakoztatásáról is gondoskodott, a második játszma folyamán egy Becker átemelést utolérve háttal ellenfelének a két lába között ütött egy visszaemelést, ami pályára esett és Becker kiszorított helyzetből végül elveszítette a pontot.
(Forrás: teniszvilag.com)

Az a bizonyos láb közötti ütés:

Dátum: 2014.02.25 10:24:25 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.31

Federer és Wawrinka is megynyerte első Davis Cup mérkőzését

A svájci válogatott alighanem már az első napon eldöntötte a Szerbia elleni párharcát a Davis-kupa világcsoportjának nyolcaddöntőjében, ugyanis Roger Federer és Stanislas Wawrinka is megnyerte a maga mérkőzését.

A szerbeknél különböző okok miatt Novak Djokovics, Janko Tipszarevics és Viktor Troicki sem szerepel.

Federer is ott lesz a Davis Cupán Federer is ott lesz a Davis Cupán
Roger Federer részt vesz az Australian Open bajnok Stanislas Wawrinkával és a svájciak csapatával a Davis Cupán, az első fordulóban Újvidéken, Szerbiában.
Davis Cupa hivatalos oldala szerdán megosztotta Twitteren a hírt: Ezen a hétvégén Roger Federer első fordulóban játszani fog a Davis Cupán Szerbia ellen.
Wawrinka a svájciak első számú teniszezője szintén megosztott egy képet a csapattársáról és a csapat kapitányáról: "Nézd kiket találtam Újvidéken (1.kép)......Roger Federet és Severino kapitányt."
Federer követte az üzeneteket és ő is megosztott két képet. Megmutatta a cipőjét. "Izgató....(2.kép), "Egy csodálatos hetet tölthetek az Australian Open bajnokával Stanislas Wawrinkával..(3.kép)

Federer utoljára 2012. szeptemberében játszott a Davis Cupán amikor 2 egyéni mérkőzést nyert meg a hollandok ellen, ami biztosította a svájciak helyét a 2013-as világkupán. Federernek 32-7 egyéni rekordja van és 11-8 párosban (megnyert-elveszített).
Dátum: 2014.01.30 12:31:39 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.25

Federer búcsúzott az Australian Open-től

Rafael Nadal három szettben legyőzte Roger Federert, így a világelső spanyol teniszező lesz Stanislas Wawrinka ellenfele az Australian Open döntőjében.

Federer már az első szettben is jóval több ki nem kényszerített hibát követett el, ám nyerő ütéseivel ekkor még ezt tudta ellensúlyozni. Így eljutott tie-breakig, amelyben azonban hagyta meglépni Nadalt. A felek 5–1-nél cseréltek térfelet, és bár ezután a svájci feljött 5–4-re, több pontra már nem futotta erejéből.

A 8-10 vagy még több ütést hozó labdameneteket a második szettben is szinte kivétel nélkül Nadal nyerte meg, 3:2-es vezetésénél pedig sikerült elvennie Federer adogatását. A spanyol 5:3-as vezetésénél könnyen bajba kerülhetett volna, de 0:30-ról megfordította szervajátékát, így egy szettre került a győzelemtől.

A világelső egyre magabiztosabb lett, Federer pedig hiába próbált irányítani, előkészítő ütései – főleg Nadal tenyeresére – nem voltak elég pontosak, és játékát továbbra is sok hiba jellemezte. Hamar elbukta a szerváját, ám ekkor még vissza tudott jönni: először jutott bréklabdákhoz a mérkőzésen, és a másodikat kihasználta.

Ezután hozta a szerváját, amivel 3:2-re vezetett a szettben, de több játékot már nem nyert, így 23–10-re romlott a Nadal elleni mérlege.

Az aktív játékosok közül (akik többször megmérkőztek a svájcival) csak Andy Murraynek és Rafa Nadalnak van pozitív mérlege Roger Federerrel szemben. A bázeli klasszis a negyeddöntőben éppen a skótot verte meg (ezzel 11–10-re szépített ellene), most pedig Nadal áll az útjában, aki viszont jóval dominánsabb kettejük párharcait tekintve, 22–10-re vezet ellene. Federer ráadásul legutóbb a 2007-es wimbledoni fináléban tudta Grand Slam-tornán legyőzni a spanyolt.
Mindketten jó formában játszottak eddig az Australian Openen, a negyeddöntőben vesztették el első és eddigi egyetlen játszmájukat.

Nadal (spanyol, 1.)–Federer (svájci, 6.) 7:6 (7–4), 6:3, 6:3

Dátum: 2014.01.25 10:54:04 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.22

Federer zsinórban 11. alkalommal elődöntős az Australian Openen

Az Australian Open férfi egyesének negyeddöntőjében a hatodik helyen kiemelt Roger Federer 6:3, 6:4, 6:7, 6:3-ra legyőzte a negyedikként rangsorolt, tavalyi döntős Andy Murrayt, így sorozatban 11-edszer jutott be a melbourne-i Grand Slam-torna elődöntőjébe.

A két játékos legutóbb a tavalyi Australian Open elődöntőjében találkozott egymással, akkor Murray öt szettben kerekedett a svájci fölé, akit így éltethetett a revánsvágy.
A meccsen hatalmas szerepe volt Murray szerváinak, Federer ugyanis adogatóként nagyon ritkán rontott, és az első játszmában mindössze öt pontot labdamenetet bukott el saját szervagémjeiben. Ellenben egyetlen bréklabdáját kihasználva egyszer elvette a brit adogatójátékát, így alig 30 perc játék után szettelőnybe került.
A második játszmában a negyedikként rangsorolt Murray már nem volt esélytelen fogadóként, de bréklabdája ebben a szettben sem volt – többször is csak két pontot nyert Federer szervagémjeinél. A svájci ugyanakkor ismét nagyon hatékony volt, egy bréklabda elegendőnek bizonyult számára, hogy 2:0-s szettelőnyre tegyen szert.
A harmadik játszma elején Murray négy bréklabdát hárított, így 4:4-ig fej fej mellett haladtak a felek, akkor azonban a svájci meglehetősen simán elvette ellenfele adogatójátékát, és 5:4-nél a meccsért, az elődöntőért szerválhatott.
A brit játékos pedig mikor jusson bréklabdá(k)hoz először a meccsen, ha nem ilyenkor? Az elsőt még hárította Federer, a másodikat már nem, 5:5. Az ezt követő két sima adogatójáték után következhetett a tie-break, amely során Federer 6–4-nél meccslabdákhoz jutott, az elsőnél ő adogathatott, de megremegett. Murray pedig megérezte a vérszagot, sorozatban négy pontot nyert, bezsebelve ezzel a harmadik játszmát.
A negyedik játszmában Federer könyörtelennek bizonyult adogatóként, fogadóként ellenben hatalmas erőbedobásra késztette Murrayt, akinek az utolsó szettben egyik adogatójátékát cirka húsz, míg egy másikat tíz perc alatt sikerült megnyernie – közben pedig hárított hét bréklabdát.
A brit 4:3-as hátrányánál azonban a svájcinak újabb három lehetősége adódott, hogy óriási lépést tegyen az elődöntő felé, a harmadik bréklabdáját pedig már kihasználta, így újfent a meccsért szerválhatott. Federer semmi 30-cal nyitott, de fordított, és egy ásszal véget vetett a küzdelmeknek, így zsinórban 11-edszer játszhat elődöntőt Melbourne-ben. Ellenfele a Grigor Dimitrovot kiejtő Rafael Nadal lesz, aki összességében 22–10-re, a Grand Slam-tornákon 8–2-re vezet a svájci elleni örök mérlegben. Federer csak Wimbledonban (2007, 2008) tudta megverni a spanyolt, az Australian Openen kétszer (2009, 2012) kikapott tőle.

Federer 3 játszmában nyert Tsonga ellen

Utolsóként Roger Federer jutott be a férfiak mezőnyében az Australian Open negyeddöntőjébe: a svájci teniszező kiváló játékkal, három szettben búcsúztatta Jo-Wilfried Tsongát. A hatodik kiemelt Federer Andy Murrayvel találkozik az elődöntőbe jutásért.
Federer egészen egyszerűen ellenállhatatlanul teniszezett Tsonga ellen, a francia játékos egyszer sem tudta elvenni ellenfele adogatását. Az első szettben saját adogatása után rögtön egy brékkel kezdett, ami mint később kiderült, elég volt a játszma megnyeréséhez – 31 perc alatt.
A második szettben jobban tartotta magát Tsonga, ám a 11. gémben megtörte Federer, a svájci második bréklabdáját kihasználta, majd behúzta a játszmát. A harmadik szett az elsőhöz hasonlóan alakult, a korábbi világelső a harmadik játékban brékelt, majd a hetedikben a francia három bréklabdát is hárított, 5:4-nél pedig egy meccslabdát, ám végül Federer akarata érvényesült.
Tsonga eggyel több ászt (8) ütött, mint Federer, kettős hibát mind a ketten egyet-egyet vétettek. A svájci sorozatban 11. Australian Openjén jutott be a negyeddöntőbe, ahol ezúttal Andy Murray lesz az ellenfele.
„Más ez a torna, mint a többi. Nagy hőség a kezdetben, nappali és éjszakai meccs is, van itt minden – mondta a meccs után Federer. – Joe agresszív játékra kényszerít, a taktikám ma bevált, ennek nagyon örülök. Várom már az Andy elleni meccset, örülök, hogy Tsonga ellen ezúttal nem kellett öt szettet játszani. Miért van rajtam két zokni? Így hordom már egy ideje, még a lányaim sem értik. Így puhább."
Federer egyébként 15. alkalommal találkozott Tsongával és 10. győzelmét aratta a francia ellen. Az Australian Openen most harmadszor mérték össze erejüket, mindhárom találkozót a korábbi világelső nyerte.

Federer (svájci, 6.)–Tsonga (francia, 10.) 6:3, 7:5, 6:4

Dátum: 2014.01.20 15:43:40 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.18

Nyolcaddöntős Federer

Szettveszteség nélkül jutott a nyolcaddöntőbe Roger Federer miután szombaton az orosz Tejmuraz Gabasvilit különösebb gond nélkül, 101 perc alatt 6:2, 6:2, 6:3-ra győzte le.

A legjobb volt, amit Federer tehetett, hogy nem veszít szettet az első három fordulóban, mert így kipihenten vághat neki a második hétnek, amely kőkemény lesz számára, ha be akarja gyűjteni 18. Grand Slam-trófeáját. A svájci legközelebb a Jo-Wilfried Tsonga–Gilles Simon meccs győztesével játszik, utána Andy Murray, Rafael Nadal, Novak Djokovics lehet a sorrend a tornagyőzelemig vezető úton.
„A rövid távú célom az volt, hogy túljussak az első héten, ami nem ment annyira jól tavaly Wimbledonban és a US Openen sem, ezúttal viszont elégedett lehetek. Jól érzem magam, az elmúlt év kemény volt, de négy-öt hónapja újra rendben vannak a dolgaim. Örülök, hogy amikor felkelek, még mindig nem érzem magam annyira öregnek – mondta el Roger Federer a győzelem után Jim Couriernek a mérkőzés után adott interjújában, amelyben Stefan Edberg felkéréséről is beszélt.
– Felhívtam, de ő kért némi gondolkodási időt. Jó darabig eltartott, mire igent mondott, de nagyon örülök, hogy végül így döntött.

A meccs statisztikáját a második képen megtekinthetitek.

Federer (svájci, 6.)–Gabasvili (orosz) 6:2, 6:2, 6:3

Mérkőzés utáni interjú:

Dátum: 2014.01.18 06:09:56 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.16

Federer 3 játszmában nyert

Federer ellenfele a szlovén Kavcic volt, aki ellen gyorsan dupla szettelőnybe került a svájci. A harmadik játszmában aztán picit leengedett Roger, de a rövidítésben ki tudta harcolni a győzelmet – 6:2, 6:1, 7:6. Federer 52 nyerőt ütött szemben Kavcic 11-ével és hat alkalommal is elvette ellenfele adogatását. A négyszeres bajnok Roger Federer rekordnak számító, 70. meccsét nyerte meg az Australian Openen. Hosszú idő után először fordult elő, hogy nem a Rod Laver arénában játszott, a 70 mérkőzésből 63-at a center pályán nyert.

(forrás: teniszvilág)

Federer – Kavcic – 6:2, 6:1, 7:6

Mérkőzés legszebb labdamenete:

Dátum: 2014.01.16 13:29:22 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.14

Hőség sem állította meg Federert

Miközben a háttérben éles viták zajlottak arról, hogy negyven fok felett mennyire egészséges teniszezni, Roger Federer a tőle megszokott nyugodtsággal és energiatakarékossággal jutott túl a szabadkártyás ausztrál James Duckworthon a 42 fokot ostromló melbourne-i hőségben.

Az egyhuzamban 57. Grand Slam-főtáblás szereplésével csúcsot felállító Federer végül 6:4, 6:4, 6:2-vel, 106 perc alatt jutott túl az első fordulón.
„Kellett némi idő, amíg alkalmazkodtam a hőség miatt gyorsabb labdához és pályához, de jól játszottam, nem kaptam hőgutát, nem őrültem meg, úgyhogy minden rendben” – mondta a svájci, aki a Radek Stepánek–Blaz Kavcic meccs győztesével játszik.

Federer (svájci, 6.)–Duckworth (ausztrál) 6:4, 6:4, 6:2

Dátum: 2014.01.14 08:38:46 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.05

Új ütője van Federernek

A hír azért volt meglepő, mert a svájci Grand Slam csúcstartó tavaly, váratlan wimbledoni második körös fiaskója után már megpróbálkozott az ütőváltással. Nagyobb fejű ütővel kezdett el játszani, azonban újabb kiábrándító vereségek érték alacsonyan rangsorolt játékosoktól. Bardóczky Kornél egy televíziós műsorban a zavarodottság jelének nevezte ezt a lépést, hiszen nemigen van rá példa, hogy egy játékos a szezon közepén egy szokatlan ütőre térjen át.

Maga Federer is úgy kommentálta az esetet, hogy nem volt jó ötlet, és az ő korában már ragaszkodni kell a régi, jól bevált dolgokhoz. Ehhez képest, most ismét egy nagyobb fejű ütővel játszik. Az új rakett típusa egyelőre nem ismeretes, diszkrét matt feketére van festve, mint általában a tesztütők.

“Ez az egyik ütő, amelyen a Wilson dolgozott és beállított nekem a megjegyzésem után. Ők egyébként még többet akartak dolgozni ezen az ütőn. Küldtek nekem néhány ütőt a US Open után, és most egy másikat a World Tour Finals után. Megint teszteltem egy párat, és ezt választottam, amellyel most játszom és amellyel két és fél hétig folyamatosan gyakoroltam Dubaiban. Nagyon komfortosnak érzem, sokkal komfortosabbnak, mint azt, amivel Wimbledon után játszottam, amely nagyon különböző ettől, de persze attól még nagyon jó ütő. Ezt nagyobbnak érzem, mint a korábbit, de futurisztikusabb formájú, azt hiszem.” – nyilatkozott a volt világelső.

Az új ütő valóban ismét nagyobb, mint Federer eddig használt 95 négyzetinch fejméretű ütője, konkrétan 98-as fejméretű. Való igaz, a teniszjáték annyira átalakult az utóbbi években, hogy már senki nem játszik 95-ös vagy kisebb ütőkkel. A szurkolók mindenesetre reménykednek, hogy beválik az új ütő és Roger ismét régi fényében fog tündökölni. Most úgy tűnik, minden adott a sikeres szezonhoz. Új edző, új ütő, a harmadik baba is úton van, az év első tornáján döntőt játszik…

“Könnyebben tudok erőt kifejteni az új ütővel. Az ütőváltás a legnagyobb döntés véleményem szerint egy teniszjátékos számára.”

Persze elindultak a találgatások, vajon milyen is lehet az új ütő, illetve valóban új modell-e. Egyesek szerint nagyon hasonlít a Wilson Blade 98-as modellhez. Bármivel fog is Federer játszani a jövőben, azt az ütőt is Nate Furguson fogja neki tökéletesen testreszabni. Az említett úr cégét, a Priority One-t alkalmazza a tavaly 45 millió dollárt kereső teniszlegenda, ütői húrozására és finomhangolására.
Dátum: 2014.01.05 17:59:16 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.05

Federer második helyezett lett Brisbane-ben

Igazi klasszikus párosítás alakult ki a 250-es rangú, Brisbane-i ATP-torna döntőjében. Két korábbi világelső, Lleyton Hewitt és Roger Federer személyében. Az elmúlt évtized első felének meghatározó alakjai voltak, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy 1999 és 2005 között 18-szor csaptak össze, e mérkőzések nagy része pedig a Mesterversenyek, VB-k és Grand Slam-tornák jelentős fordulóiban zajlottak. Az egymás elleni mérlegben Federer vezetett a meccs előtt 18-8-ra, de legutóbbi találkozójukkor Hewitt nyert, akkor is egy döntőben, 2010-ben, Halléban (Hewitt ekkor nyert utoljára tornát).

Federer, ha tehetné, biztos letagadná az első játszmát. A Grand Slam-rekorder ugyanis nagyon nem találta a pályát, olykor-olykor akkora out-okat is ütött, ami még párosban sem lenne bent. Hewittnak így nem kellett extrát nyújtania, Federer 22 hibája elegendő volt ahhoz, hogy az ausztrál 6/1-gyel behúzza a nyitószettet.

Az első kiemelt svájci az ezt megelőző három meccse közül egyszer sem veszítette el az adogatását, ebben a játszmában viszont kapásból háromszor. Ez viszont nem zökkentette ki. A második szettre megérkezett a mérkőzésre: adogatása feljavult, ütései pedig a helyén voltak és egyre jobb volt fogadóként is. Játszmabeli harmadik fogadóelőnyét kihasználta, majd három ásszal és egy szerva-tenyeres-kombóval egyenlített.

A mindent eldöntő, harmadik játszmában is Federer volt a fő kezdeményező, az első három játékban összesen 5 breaklabdája volt, de ezeket nem használta ki, ami végül megbosszulta magát. 2/1-es Hewitt-vezetésnél az ausztrál fogadójátékot nyert, mely végül megbélyegezte a végeredményt, annak ellenére is, hogy 4/2-nél még a bázeli visszajöhetett volna (végeredmény: 6/1 4/6 6/3).
Dátum: 2014.01.05 17:55:32 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.01.04

Döntő

Az immáron Stefan Edberggel dolgozó svájci két magabiztos meccsel jutott el a négyig, és a mostani mérkőzésen is bizakodhatott francia ellenfelével szemben. Jól is kezdődött a találkozó Federer számára, az első adódó alkalommal breakelőnybe került, melyet a játszma végéig megtartott és 28 perc után már egy szettel előrébb járt Chardynál (nem mellesleg mindössze három adogatópontot veszített). A második játszmában már jobban adogatott a francia, és fogadóelőny nélkül jutottak el a rövidítésig. Itt azonban Federer kissé bealudt, amit Chardy ki is használt azáltal, hogy három fogadópontot nyert Federer egyével szemben, ezzel kiharcolta a döntőszettet.

Federer rövidzárlata, úgy tűnt, a következő játszmára is áttevődött, melyet Chardy breaklabdával kezdett, de ezt a svájci hárította. Ez a kisebbfajta veszély hasznos lehetett neki, mert ezután az első szettre hasonlító magabiztossággal szervált. Majd a legjobbkor, 4/3-nál elvette ellenfele adogatását, aztán pedig egy love-game-mel befejezte a mérkőzést.

A holnapi döntőt tehát két “régi motoros” fogja játszani. A meccs esélyese Federer, hiszen még nem tudták elvenni az adogatását, azonban Hewittnak és a mögötte álló közönségnek ehhez biztos lesz egy két szava.

Federer vs Chardy 6:3 6:7(3) 6:3