Új hírek Rogerről

2014.04.20

Federer döntős Monte-Carlóban

A nyolcszoros bajnok Rafael Nadal után a címvédő Novak Djokovic is kiesett a Monte-Carlo Rolex Mastersen, akinek Roger Federer parancsolt megálljt.

Szokásukhoz híven magas színvonalon, gyors és pörgős játékkal kezdte Federer és Djokovic a mérkőzést, melyen inkább a svájci tűnt a domináns félnek. Az összképhez az is hozzátartozik, hogy Djokovic egyik edzése alkalmával apróbb sérülést szenvedett, melynek hatására be is kellett kötni a jobb karját. A szerb testbeszéde az egész mérkőzés során azt tükrözte, hogy nem tud olyan szinten játszani, melyen szeretne és amelyen egy Federer ellen kellene. Ehhez képest 5-4-es vezetésnél két szettlabdája is volt, ezeket azonban Federer hárítani tudta. A következő játékban, ahogy ez lenni szokott, a svájcinak sikerült lebreakelnie Djokovicot, majd egy ásszal rövidre zárnia a játszmát.

A második szett első két játékában mindketten visszafogottan kezdtek fogadóként, kicsit hosszabbra nyújtva a “pihenést” a megterhelő első játszma után, de mint kiderült, Djokovic számára ez a visszafogottság nem csak egy játék erejéig tartott. A következő gémben Federer el tudta venni az adogatójátékát, később pedig dupla breakelőnybe kerülve 5-2-es vezetésnél a mérkőzés megnyeréséért adogatott. A találkozó befejezése már nem ment olyan simán, mint az első játszmáé, de végül 75 perc leforgása alatt sikerült megnyernie a mérkőzést – 7-5, 6-2.

Az aktuálisan első számú svájci teniszező pályafutása során harmadszor jutott be egy ATP 1000-es torna döntőjébe – tavaly Madridban Nadaltól, 2008-ban Rómában pedig Djokovictól kapott ki. Az már bizonyossá vált, hogy új győztest avat majd holnap a Country Club, hiszen Roger Federer három döntőjéből korábban egyet sem tudott megnyerni. Ezúttal jó ómennek tűnik, hogy a háló túloldalán nem Rafael Nadal áll majd, hanem egy olyan játékos, akit 14 alkalomból 13-szor legyőzött – egyetlen győzelmét azonban Wawrinka épp itt, Monte-Carloban aratta honfitársa felett 2009-ben. Ha Roger Federer nyeri a holnapi találkozót, akkor megelőzi jóbarátját és döntőbeli ellenfelét a világranglistán, így a helyezése alapján is újra ő lesz az első számú svájci teniszező.

Federer szetthátrányból fordított és elődöntős Monte-Carlo-ban

A második szettben hiába volt két pontra a győzelemtől Jo-Wilfried Tsonga a Roger Federer elleni negyeddöntőben, mégis a svájci klasszis jutott be a monte-carlói ATP -torna elődöntőjébe. A világranglista negyedik helyezettje előbb tie-breakben hozta a második szettet, a döntő játszmában pedig esélyt sem adott francia ellenfelének.

A svájci klasszis nagyon simán jutott el a torna negyeddöntőjéig, hiszen az előző két fordulóban még játszmát sem vesztett. Tsonga ezzel szemben mindkét alkalommal megszenvedett aktuális ellenfelével, legutóbb például szetthátrányból búcsúztatta az olasz Fognini ellen.

Érdekesség, hogy Federer még sohasem nyerte meg a monte-carlói tornát, és az első szettet követően sem került közelebb a trófeához, hiszen Tsonga nagyon simán hozta azt 6:2-re. A másodikban aztán összekapta magát a világranglista negyedik helyezettje, és vért izzadva, rövidítést követően kiharcolta a döntő játszmát.

Az utolsó felvonásban aztán nagyot fordult a játék képe, hiszen a korábbi világelső előbb a mérkőzés során először itt tudta elvenni ellenfele adogatását, majd pedig egy nagyobb sebességi fokozatba kapcsolva átvette az irányítást. A lendületbe jövő svájci ezután nem kímélte gall riválisát, és a döntő szettben szó szerint kivégezte őt és készülhet a szombati elődöntőre.

TENISZ, ATP 1000-ES TORNA, NEGYEDDÖNTŐ
Federer (svájci, 4.) - Tsonga (francia, 9.) 2:6, 7:6, 6:1

(digisport)
Dátum: 2014.04.18 19:52:52 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.17

Federer kihagyhatja a Roland Garrost

A korábbi világelső teniszező, Roger Federer a feleségével szeretne lenni, amikor megszületik harmadik gyermekük, ezért akár a Roland Garrost is kihagyhatja idén.

Roger Federer szerdán a monte-carlói salakpályás tenisztornán aratott második fordulós sikere után nyilatkozott az újságíróknak, s jelezte, hogy továbbra sem tudja, pontosan mikor születik meg gyermeke. Hozzátette, feleségével remélik, hogy nem a május 25-én kezdődő francia nyílt bajnokság alatt jön világra a pici, ám ha mégis, akkor nem fog számára problémát jelenteni, hogy visszalépjen.

A svájci sztárjátékos, aki 2000 óta egyetlen Grand Slam-tornáról sem hiányzott.

(sport24)
Dátum: 2014.04.17 19:24:45 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.16

Federer simán nyert

A svájciak korábbi világelsője, Roger Federer a cseh Radek Stepanekkel találkozott. A 35 esztendős Stepanek korábban kétszer is le tudta győzni Federert, ám erre legutóbb 2008-ban volt példa. Ezúttal sem jött össze a bravúr, a svájci mindössze három játékot veszítve, 52 perc alatt győzött és lépett tovább a következő körbe, ahol egy újabb cseh ellenfél, Lukas Rosol vár rá.

ATP-torna, Monte-Carlo, 2. forduló (a 16 közé jutásért)

Twitter üzenetek Twitter üzenetek
1.kép: "Visszatértem az én kedvesemhez a salakhoz, ahol minden elkezdődött!"

2.kép: "Nézem az FC Basel meccsét"

3.kép: "Vissza az alapokhoz"
Dátum: 2014.04.12 11:37:10 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.09

Federer szabadkártyával indul Monte-Carlóban

A korábbi világelső Roger Federer szabadkártyával indul a jövő heti monte-carlói salakpályás tenisztornán – közölte szerdán a versenyeket szervező ATP honlapja.

A svájci klasszis legutóbb 2011-ben vett részt ezen a viadalon, akkor a negyeddöntőben búcsúzott.
Mostanáig utoljára 2012-ben, Madridban diadalmaskodott salakon, Monte-Carlóban azonban még sohasem nyert. 2006 és 2008 között háromszor a jelenleg világelső spanyol Rafael Nadaltól szenvedett vereséget a fináléban.

(nemzetisport)
Dátum: 2014.04.09 18:32:28 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.07

Svájc elődöntős a Davis-kupán

A svájciak az elveszített páros után 1–2-ről várták a kazahok elleni párharc záró napját. Wawrinka számára nem indult túl jól a meccs, az elveszített első szett után azonban három 6:4-gyel felelt, így Federerre bízva a továbbjutás kiharcolását.

A negyeddöntő utolsó mérkőzésére Federer és Golubjov között került sor. A korábbi világelső svájci klasszis a korai bréket nem tudta sokáig megőrizni, így rövidítésbe torkollt az első szett. Innentől azonban már nem volt kérdés, Federer pontot sem engedett ellenfelének (7–0), a második játszmában pedig 3:2-nél és 5:2-nél is elvette a kazah adogatását.

A harmadik felvonásban 2:1-es svájci előnyt követően sorozatban háromszor is a fogadó örülhetett, ezt követően azonban már egyszer sem, így 5:3-as előnyénél Federer hazája elődöntős szerepléséért adogathatott, 40:0-nél három mérkőzéslabdához jutott, és már az elsővel élt. Svájc ellenfele az elődöntőben az olaszok lesznek, a címvédő csehek pedig a franciák ellen folytatják.

SVÁJC–KAZAHSZTÁN (8.) 3–2 (Genf, kemény pálya)
Wawrinka–Kukiskin 6:7, 6:4, 6:4, 6:4
Federer–Golubjov 7:6, 6:2, 6:3

Dátum: 2014.04.07 14:25:25 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 1 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.06

1:2-es hátrányban a svájciak

A Roger Federer, Stanislas Wawrinka páros négy játszmában kikapott a kazah Alekszandr Nedovjeszov, Andrej Golubjov duótól a teniszezők Davis-kupájában a Világcsoport negyeddöntőjének szombati játéknapján, amelynek következtében a svájciak 2:1-es hátrányba kerültek a három nyert meccsig tartó párharcban. Így vasárnap mindkét korábbi Grand Slam-győztes játékosnak le kell győznie ellenfelét ahhoz, hogy kiharcolják a továbbjutást.

TENISZ, DAVIS-KUPA
VILÁGCSOPORT, NEGYEDDÖNTŐ
SVÁJC–KAZAHSZTÁN 1:2 (Genf, kemény pálya)

Dátum: 2014.04.06 09:17:29 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.04.05

1:1 Svájc vs Kazahsztán (Federer nyert, Wawrinka kikapott)

Meglepetéssel kezdődött a Svájc-Kazahsztán párharc a tenisz Davis-kupa negyeddöntőjében: Andrej Golubjov négy szettben legyőzte az idei Australian Opent megnyerő Stanislas Wawrinkát. Roger Federer viszont nem botlott Mihail Kukuskin ellen, így Svájc este egyenlített.

A svájciak mindkét klasszisa, Roger Federer és Stanislas Wawrinka is a fedélzeten van, nincs esélye Kazahsztánnak. Ezt gondolta nagyjából mindenki, a genfi párharc első felvonása azonban nem várt eredményt hozott. Wawrinkának nem ment a játék a hazai közönség előtt, és hiába hárított a negyedik szettben Golubjov 6:5, 40:15-ös vezetésénél adogatóként két mérkőzéslabdát, majd a rövidítésben 6–2 után újabb hármat, a hatodikat már kihasználta a kazah játékos, így 1–0-s előnyhöz juttatta válogatottját. Federeren volt a sor, hogy kiegyenlítsen, és az „öregben” már nem csalódtak a svájciak, három szettben legyőzte Kukushkint.

SVÁJC–KAZAHSZTÁN 1–1 (Geneva, kemény pálya)

Roger tegnap a Twitteren:
Nagyszerűen éreztem magam Miamiban és Indian Wellsben.. Imádok vezetni, amikor csak van rá lehetőségem vezetek ahogy a múlt hónapban is tettem.
Dátum: 2014.04.01 12:23:26 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.27

Federer 3 szettben búcsúzott Miamitól

A kétszeres győztes Roger Federer három játszmában kikapott a huszadik helyen kiemelt japán Nishikori Keitől a Miamiban zajló kemény pályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében.

Az ötödik helyen kiemelt svájci az első játszma megnyerését követően a másodikban kétszer is brékelőnybe került, de nem tudta befejezni a mérkőzést, ez pedig a későbbiekben megbosszulta magát.
Nisikori – aki a legjobb 16 között négy meccslabdát hárítva jutott túl David Ferreren – pályafutása során 11. alkalommal múlt felül top 10-es játékost, Federerrel szemben pedig pozitív a mérlege (2–1). Az elődöntőben Djokovic lesz az ellenfele, akitől a 2010-es Roland Garroson vereséget szenvedett, de egy évvel később Bázelben, kemény pályán felülmúlta őt.
A nőknél a másodikként rangsorolt Li Na két szoros szettben megverte a 11. helyen kiemelt dán Caroline Wozniackit, így bejutott az elődöntőbe, ahol ismét összemérheti az erejét a szlovák Dominika Cibulkovával, akit az idén az Australian Open döntőjében és az Indian Wells-i viadal negyeddöntőjében is legyőzött.
ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (4 720 380 dollár, kemény)
EGYES, NEGYEDDÖNTŐ
Nisikori (japán, 20.)–Federer (svájci, 5.) 3:6, 7:5, 6:4

Federer varázslat:

Dátum: 2014.03.27 15:45:45 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.26

Federer a negyeddöntőben Miamiban

A mérkőzést megelőzően sokan reménykedtek abban, hogy az elmúlt hetekben kiváló formában tündöklő korábbi világelső Roger Federer és az igencsak látványos teniszre képes Richard Gasquet izgalmas mérkőzést vív majd Floridában. Nos, a kilencedik helyen rangsorolt francia nem így gondolta, hiszen csupán az első két játékban volt méltó ellenfele a svájci zseninek, 1:1 után azonban semmi köze nem volt a mérkőzéshez. Az első szettben több gémet nem is nyert, így 6:1-re veszítette el azt.

A második játszmában is azt csinált Federer ellenfelével,. amit csak szeretett volna, egy percre sem hagyta reménykedni a franciát, és a második játékrészt 6:2-vel abszolválta. A torna ötödik kiemeltje így játszi könnyedséggel jutott a legjobb nyolc közé, ahol Kei Nishikori lesz majd az ellenfele.

Federer (svájci, 5.) - Gasquet (francia, 9.) 6:1, 6:2

(digisport)

Összefoglaó videó a tegnapi mérkőzésről

Dátum: 2014.03.26 13:33:41 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA

2014.03.24

Federer nyolcaddöntős Miamiban

Az ötödik helyen kiemelt Roger Federer 63 perc alatt 6:3 6:3-ra győzte le Thiemo de Bakker-t, ezzel bejutott a Miami torna nyolcaddöntőjébe.
A svájci következő ellenfele a 9.-dik kiemelt francia Richard Gasquet lesz. Egymás elleni mérlegük 11:2 Federer javára.
'Nagyon sokszor játszottunk már egymás ellen, de most nem tudom hogy ő most hogyan játszik." mondta Federer. "Nagyon várom ezt a találkozót Gasquet ellen. Gasquet-nak remek játéka van, rengeteg időt talál, minden ütése előtt van egy plusz másodperce mielőtt megüti labdát, ez igaz a tenyeresére és a fonákjára.
Mindenki ellen nagyon jó. Szelesebb vagy lassabb körülményekhez nagyon jól tud alkalmazkodni.
Úgy érzem, hogy ez egy kemény mérkőzés lesz." -nyilatkozta Federer.

Federer tegnap este a Twitteren:
Nagyon király pálya szélén ülni itt a Miami kosárlabda mérkőzésén, nagyszerű sportolók játsanak, ez egy remek sport. Köszönöm ezt a nagyszerű élményt!
Dátum: 2014.03.22 11:12:53 - HOZZÁSZÓLÁSOK: 0 db - HOZZÁSZÓLÁS ÍRÁSA